Меню

Укріплена матеріально-технічна база 16-ти кримськотатарських шкіл

14 Грудня 2011
Укріплена матеріально-технічна база 16-ти кримськотатарських шкіл

З метою зміцнення матеріально-технічної бази кримськотатарських шкіл, що сприяє концептуальному розвитку навчально-виховного процесу освіти кримськотатарською мовою в Автономній Республіці Крим, Асоціація кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі» та Асоціація ВАГО «Альраід» під патронатом Меджлісу кримськотатарського народу в 2009-2010 г г . за фінансової підтримки Ісламського Банку Розвитку реалізували проект «Зміцнення матеріально-технічної бази шкіл з кримськотатарською мовою навчання».

Проект охопив в 2010 році 9 шкіл: школу № 5 міста Бахчисарая, школу № 2 села Віліно, Бахчисарайського району, школу села Вікторівка, Бахчисарайського району, школу № 18 мкр. Ісмаїл-бея міста Євпаторії, школу № 2 селища Зуя, Білогорського району, школу села Зарічне, Джанкойського району, школу № 3 селища Совєтське, школу № 2 міста Старий Крим та школу № 3 міста Судака.

В рамках проекту в цих школах був проведений:

            – Ремонт зовнішнього фасаду будівель шкіл;

            – Ремонт внутрішніх приміщень шкіл;

            – Заміна покриття підлоги коридорів;

            – Заміна вікон і дверей на металопластикові.

Придбано і передано школам:

            – Шкільні меблі для методкабінетів та навчальних класів;

            – Необхідна оргтехніка;

            – Обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології;

            – Бібліотеки;

            – Комп’ютерного класу;

            – Навчальних майстерень з трудового навчання (для хлопчиків і дівчаток);

            – Спортзалу;

            – Медичного кабінету;

            – Харчоблоку;

            – Підсобних приміщень.

У Судакській і Бахчисарайській школах проведена реконструкція запущених підвальних приміщень під тренажерний зал, навчальні майстерні та харчоблоки. Встановлено зовнішній єврозабор в школі м. Старий Крим та решітчатий паркан в школі № 5 м. Бахчисарая з встановленням парадних і протипожежних воріт.

Після закінчення робіт у школах були проведені презентації.

У 2011 навчальному році Асоціації-партнери «Альраїд» і «Мааріфчі» завершили реалізацію пілотного проекту траншу «Гуманітарна допомога по зміцненню матеріально-технічної бази шкіл з кримськотатарською мовою навчання». Була пророблена така ж робота, як і в минулому році.

Проект охопив нижченаведені школи:

            – ЗОШ № 2 с. Кольчугіно, Сімферопольського р-ну;

            – ЗСШ. с. Сари-Баш, Первомайського р-ну;

            – ЗОШ с. Майське, Джанкойського р-ну;

            – ЗОШ № 3 смт. Октябрське, Красногвардійського р-ну;

            – ЗОШ № 4 м. Білогорська;

            – Початкову школу с. Аннівка, Білогорського р-ну;

            – ЗОШ № 42, м. Сімферополя.

12 грудня 2011 року в Крим прибув Генеральний голова ВАГО «Альраід», уповноважений від Islamicdevelopment д-р Ісмаїл Каді для прийняття виконаних робіт в рамках проекту. Виконані роботи були презентовані в 7-ми школах з 12 по 14 грудня 2011 року .

Як і минулого року, в презентаціях взяли участь депутати різних рівнів, представники Міллій Меджлісу, місцевих меджлісів, Духоного управління мусульман Криму, голови райдержадміністрацій, районних, міських, селищних та сільських рад, представники Міністерства освіти і науки АРК, керівники районних та міських управлінь освіти, а також батьки і громадськість, які висловили глибоку вдячність керівникам проекту – голові Кримського відділення Всеукраїнської Асоціації «Альраїд» д-ру Мохамад Таха і голові Асоціації кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі», депутату ВР АРК Сафуре Каджаметовій.

Під час презентації в школах, кожен учень отримав подарунок від Асоціації «Альраід».

Старійшини, запрошені на свято шкіл, зі сльозами на очах і з посмішкою на вустах, передали подяку керівництву Ісламського Банку Розвитку за величезну допомогу освіті кримськотатарського народу у важкий період повернення та облаштування на батьківщині.