Меню

Україна потребує міжнародного досвіду з дотримання прав осіб і малих корінних народів

03 Травня 2013
Україна потребує міжнародного досвіду з дотримання прав осіб і малих корінних народів

3 травня 2013 року відбулася зустріч Голови Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва з Надзвичайним і Повноважним послом Австрії в Україні Вольфом Дітріхом Хаймом.

У зустрічі, що проходила в Бахчисараї, взяли участь перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров і глава відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін.

Співрозмовники обговорили низку питань, пов’язаних із суспільно-політичною ситуацією в Криму і Україні, а також положенням кримськотатарського народу. Глава Меджлісу на прохання посла Австрії в Україні розповів про підсумки робочого візиту до Праги, де відбулася офіційна зустріч з Міністром закордонних справ Чехії Карелом Шварценбергом.

«Для представницького органу кримських татар – Меджлісу – підтримка його цілей у відродженні та відновленні попраних прав кримськотатарського народу з боку такого авторитетного і мудрого політика в Європі, яким є Міністр закордонних справ Карел Шварценбер, є великим стимулом і надією у вирішенні кримськотатарської національної проблеми, – сказав М. Джемілєв. – Більше того, чеський МЗС офіційно інформував про зустріч Карела Шварценберга з керівництвом Меджлісу. І найголовніше, глава МЗС Чехії в черговий раз підтвердив свою готовність сприяти проведенню Міжнародного форуму під егідою ОБСЄ».

Обмінюючись думками про вплив європейського досвіду у вирішенні національних проблем, представники Меджлісу кримськотатарського народу висловили сподівання, що результати Вільнюського саміту Україна – ЄС, що відбувся в листопаді 2013 року, створять необхідні умови для справедливого вирішення кримськотатарської проблеми.

«Я переконаний, що Австрія на сьогоднішній день займає в європейському співтоваристві країн ту позицію, яка об’єктивно дозволяє їй як державі з багаторічним досвідом і виробленими механізмами в успішному врегулюванні національних проблем, озвучити кримськотатарську проблему, – заявив Надзвичайний і Повноважний посол Австрії в Україні Вольф Дітріх Хайм. – Питання міжнаціональної та міжконфесійної стабільності є пріоритетними і найбільш суспільно-чутливими темами для будь-якої держави. Вважаючи на це, австрійське держава готова надати свій досвід у вирішенні національних питань, не виступаючи при цьому вчителями або наставниками для України».

У контексті обговорення питань підготовки до Міжнародного форуму з відновлення прав кримськотатарського народу, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні, посол Австрії в Україні В.Д. Хайм повідомив керівництву Меджлісу, що, в першу чергу, є прихильником проведення даного форуму і підтримує тісний контакт зі своїми колегами – послом Туреччини в Україні і послом США в Україні, які, як відомо, неодноразово публічно висловлювали своє тверде переконання щодо крайньої необхідності реалізації ініціативи Меджлісу – Міжнародного форуму.

На завершення зустрічі, сторони висловили спільне побажання про продовження діалогу і тісного співробітництва, і в зв’язку з цим посол Австрії в Україні запросив главу Меджлісу Мустафу Джемілєва відвідати Відень у зручний для нього час.