Меню

Україна намагалася залучити треті країни до звільнення політв’язнів у Криму – Джепар

06 Жовтня 2023
Україна намагалася залучити треті країни до звільнення політв’язнів у Криму – Джепар

Фото: Радіо.Свобода

Українська влада зверталася до низки країн із проханням посприяти у звільненні українських політв’язнів у Криму, проте ці спроби не мали успіху. Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джепар, відповідаючи на запитання кореспондента Крим.Реалії.

На пресконференції «Як врятувати Владислава Єсипенка та інших кримських журналістів, ув’язнених Росією?» у Києві Джепар розповіла, що ці країни не хочуть бути публічними в цьому процесі. Українська влада передала списки цивільних заручників з метою звільнення хоча б деяких із них.

«Є абсолютно чітке розуміння: Російська Федерація не те, що не збирається звільняти цих заручників, вона навіть не розглядає будь-який механізм, який ми пропонували. У неї (Росії – КР) чітка позиція щодо ув’язнених у Криму – це люди, які мають російський паспорт… тому вони засуджені та проходитимуть усі процесуальні етапи», – відповіла Еміне Джепар.

Заступниця очільника МЗС України зазначила, що відомство продовжує працювати з іншими країнами, навівши як приклад Туреччину, за посередництва якої вдалося звільнити кількох політв’язнів.