Меню

У Туреччині провели пам’ятні заходи до Дня геноциду кримських татар

19 Травня 2023
У Туреччині провели пам’ятні заходи до Дня геноциду кримських татар

Фото: Укрінформ

У найбільших містах Туреччини та містах проживання кримськотатарської діаспори відбулися пам’ятні заходи до Дня геноциду кримських татар. Про це повідомляє Укрінформ.

– Ми вшановуємо пам’ять жертв геноциду, який мав на меті знищити цілий народ. Спробу росії повторити злочини проти кримськотатарського народу та проти України ми тепер спільно припиняємо збройною боротьбою. Ніколи більші українці та кримські татари не будуть терпіти знущання росіян, – сказав Надзвичайний та Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

Дипломат наголосив на тому, що Україна офіційно визнала цей день Днем геноциду кримськотатарського народу і закликав весь світ підтримати українців, вшанувати пам’ять 18 травня по всьому світу як День геноциду кримськотатарського народу, а спільна перемога проти російської агресії забезпечить мир у всьому регіоні.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умєров висловив сподівання, що росію буде переможено щонайшвидше й кримські татари, які зараз вимушені перебувати за кордоном, повернуться в Крим.

– Військові операції, які проводить Україна, досягнуть успіху. Немає сумніву в тому, що Крим буде відібрано у росіян, повернуто і кримськотатарський народ знову розвиватиметься разом з Україною. Вірю, що ми дуже скоро повернемося в Крим, – сказав заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умєров.

Присутні вшанували всіх жертв депортації хвилиною мовчання, після мітингу було запалено свічки на пам’ятній інсталяції, яка зображувала національний герб кримських татар та дату «18 травня».

Пам’ятні заходи відбулися також у Стамбулі, Ескішехірі й інших містах. Участь у них взяли керівництво та представники кримськотатарської, української діаспори, дипломати іноземних представництв в Анкарі – посли Польщі, Литви та Латвії.