Меню

У Судацькому регіоні відбулося поховання останків воїна, уродженця села К’оз Мустафи Умерова

09 Травня 2013
У Судацькому регіоні відбулося поховання останків воїна, уродженця села К’оз Мустафи Умерова

У селі К’оз (Сонячна Долина) Судацького регіону відбулося перепоховання останків воїна, уродженця села Мустафи Умерова, який під час Другої світової війни в 1941 році загинув в околицях Ак’яру (Севастополя).

Про це на своїй сторінці в Facebook написав перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу, голова депутатської фракції «Курултай-Рух» у ВР АРК Рефат Чубаров.

Церемонія перепоховання відбулася 7 травня 2013 року.

«Мустафа Умеров народився в селіК’оз Судацького району в 1914 році. Його брат – Сеітасан був призваний в Червону Армію в 1939 році і пропав безвісти в ході боїв фінської кампанії.

Мустафа Умеров також значився зниклим безвісти аж до квітня 2013 року, коли пошуковики знайшли останки групи загиблих в бою радянських солдатів під Ак’яром (Севастополем) у вересні 1941 року.

Як свідчать пошуковики, що знайшли місце останнього бою Умерова Мустафи і його товаришів по службі, Мустафа загинув у момент, коли висмикнувши чеку з гранати, приготувався до кидка … Граната, яка не розірвалася, так і залишилася стиснутою в руці … », – пише Чубаров.