Меню

У смт Новоолексіївка кримськотатарську мову визнано регіональною

19 Квітня 2013
У смт Новоолексіївка кримськотатарську мову визнано регіональною

У смт Новоолексіївка (Генічеський район, Херсонська область) 19 квітня 2013 року на сесії селищної ради було прийнято рішення надати статусу регіональної кримськотатарській мові. Про це повідомив голова регіонального Меджлісу в Херсонській області Асан Алієв, передає ІА “QHA”

У залі були присутні 22 депутати, з них 18 проголосували за, 2 утрималися. Таким чином, у Новоолексіївці з сьогоднішнього дня кримськотатарська мова отримала статус регіональної.

За словами Асана Алієва, на засідання прийшла велика кількість кримських татар, в тому числі і старійшини, щоб підтримати це питання.

«Сьогодні в Новоолексіївці відбулася така подія, яка увійде в історію кримськотатарського народу. 19 квітня 2013 року в нашому селищі було прийнято кримськотатарську мову як регіональну. Розпочав сесію голова селищної ради Олександр Бурковський. Далі виступив Глава Генічеської райдержадміністрації Сейтумер Німетуллаєв, який розповів про статус кримськотатарської мови і попросив депутатів підтримати дане рішення. Після його слова стали виходити депутати і висловлювати свою думку. Було серйозне протистояння», – пояснив голова регіонального Меджлісу в Херсонській області Асан Алієв.

Зі свого боку Асан Алієв, який під час свого виступу на сесії селищної ради розповів депутатам, що означає рідна мова для народу. «У своїй промові я відзначив, що в Генічеському районі проживає багато людей різних національностей, і ми більше 45 років живемо в мирі та злагоді. І розповів про те, що наша кримськотатарська мова перебуває в списку ЮНЕСКО як мова, що зникає», – підкреслив Асанов.

«Прийняття даного рішення дасть певну юридичну базу, яка дозволить відкривати кримськотатарські групи в дитячих садках, а також будемо просити, щоб у школах збільшили кількість кримськотатарських уроків», – резюмував А. Алієв.