Меню

У сімферопольському СІЗО українців тримають у полоні – КПГ

17 Січня 2023
У сімферопольському СІЗО українців тримають у полоні – КПГ

У СІЗО №2 м. Сімферополь тимчасово окупованого Криму частину людей утримують у полоні, стосовно них навіть не відкривають кримінальних справ.

Про це у коментарі Укрінформу розповіла голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

– ФСБ відкрила СІЗО №2 в Сімферополі для утримання викрадених на новоокупованих територіях. Стосовно частини цих людей навіть не відкриті кримінальні справи. Серед них – учасники АТО, військові. Фактично, вони перебувають у полоні, – сказала Скрипник.

Вона зауважила, що до них ніхто не має доступу, їм не надають навіть адвоката.

– Вони опиняються без жодної правової підтримки. Адже виходить, якщо немає кримінальної справи, то формально немає підстав для надання адвоката. Очевидно, цих людей ховають від усіх, щоб не було відомо, що з ними робили, – зауважила Скрипник.

Правозахисниця додала, що всі, кого окупанти незаконно затримують на тимчасово окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжя, стають жертвами тортур.

– Спочатку їх катують російські військові або росгвардія на новоокупованих територіях. Потім перевозять до кримського СІЗО, де катують фсбшники, щоб вони визнали провину. Це стосується усіх: і хто має адвоката, і хто його не має, – акцентувала вона.

Скрипник зазначила, що призначені адвокати є представниками фсб, які покривають тортури, вмовляють людей визнати вину у сфабрикованих справах. За її словами, далеко не у всіх справах вдається домогтися участі незалежного адвоката.

Крім того, у виправній колонії №1 тимчасово окупованого Сімферополя загарбники вербують в’язнів, аби вони в складі росармії воювали проти України.

– Маємо підтверджену інформацію, що у виправній колонії №1 у Сімферополі загарбники вербують для участі у війні росії проти України в’язнів, які сидять за кримінальними статтями, – зазначила Скрипник.

За її словами, практика вербування людей, засуджених за кримінальні злочини, поширена у Росії. Особливо це застосовується щодо в’язнів, які відбувають покарання за тяжкі кримінальні злочини у колоніях суворого режиму.

У той же час Скрипник зауважила, що вербування окупантами політичних в’язнів на війну РФ проти України, як у випадку із Рустемом Османовим, наразі є швидше винятком, аніж поширеною практикою.