Меню

У Сімферополі відбулося чергове розширене засідання Меджлісу

07 Серпня 2011
У Сімферополі відбулося чергове розширене засідання Меджлісу

7 серпня 2011 року в Сімферополі відбулося чергове розширене засідання Меджлісу кримськотатарського народу за участю голів регіональних меджлісів та членів Ревізійної Комісії Курултаю кримськотатарського народу.

У ході розгляду першого питання – про завершальний етап виборів місцевих меджлісів – голова Комісії з підготовки та організації виборів місцевих меджлісів Рефат Чубаров повідомив про те, що тривалий етап виборів місцевих меджлісів, що стартував в 2009 році, підходить до свого завершення. Як зазначив Рефат Чубаров, найближчими днями розпочинається підготовка до виборів місцевих меджлісів Сімферопольського, Севастопольського, Чорноморського і Ялтинського регіонів, в яких власне вибори пройдуть в жовтні 2011 року.

В ході обговорення даного питання Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв вніс пропозицію про висловлення недовіри Алуштинському регіональному меджлісу та проведення перевиборів Малоріченського сільського меджлісу, аргументувавши тим, що Алуштинський регіональний меджліс і Малоріченський місцевий меджліс відкрито бойкотували рішення Курултаю кримськотатарського народу і Меджлісу кримськотатарського народу з питань виборів депутатів Верховної Ради Криму і місцевих рад АРК, що відбулися 31 жовтня 2010 року.

Члени Меджлісу кримськотатарського народу, які виступили на підтримку даної пропозиції, привели свідчення, що підтверджують невиконання Алуштинським регіональним меджлісом і Малоріченським сільським меджлісом рішень Курултаю кримськотатарського народу.

У результаті тривалого обговорення ситуації, що склалася в Алуштинському регіоні, Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв поставив на голосування вирішення питання про висловлення недовіри і позбавлення повноважень Алуштинського регіонального меджлісу і проведення перевиборів Малоріченського сільського меджлісу. З 25 присутніх членів Меджлісу кримськотатарського народу 23 підтримали озвучене головою Меджлісу пропозицію, 2 члени Меджлісу – утрималися.

З другого питання порядку денного члени Меджлісу кримськотатарського народу прийняли Постанову «Про заходи Загальноєвропейського дня пам’яті жертв сталінізму та нацизму в ім’я збереження пам’яті про жертви масових депортацій і страт». Як повідомив керівник Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв, Меджліс кримськотатарського народу, починаючи з 2009 року, щорічно організовує інформаційний пікет у м. Сімферополі за участю представників різних громадських і політичних організацій. «Цього року, 23 серпня об 11-00 годині в парку« Салгірка» м. Сімферополя біля меморіалу в пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу також буде проведено траурний мітинг в рамках Загальноєвропейського дня пам’яті жертв сталінізму та нацизму в ім’я збереження пам’яті про жертви масових депортацій і страт», – інформував З. Смедляєв.

Далі, згідно порядку денного засідання Меджлісу, була заслухана інформація про хід вирішення питань, пов’язаних з узаконенням масивів ініціативного облаштування кримських татар, озвучена керівником земельної комісії Меджлісу кримськотатарського народу Зевджетом Куртумеровим. У зв’язку з відсутністю практичних кроків щодо вирішення земельної проблеми члени Меджлісу доручили керівництву земельної комісії Меджлісу організувати ознайомлення та обговорення представниками місцевих меджлісів м. Сімферополя проекту генерального плану розвитку міста Сімферополя, звернувши особливу увагу на запропоновані зміни в облаштуванні сформованих селищ компактного облаштування кримських татар і на масивах, в яких розміщено «галявини протесту».

Пропозиції деяких представників місцевих меджлісів і «полян протесту» про необхідність проведення акцій протесту у зв’язку із затягуванням питання про виділення земельних ділянок нужденним кримським татарам були прийняті до уваги, але остаточне рішення по них відкладено для додаткового вивчення.

Запрошений на засідання Меджлісу голова Рескомнацу АРК Едем Дудаков інформував членів Меджлісу про «Програму облаштування і соціально-культурного розвитку депортованих на період до 2015 року», підкресливши, що в 2011 році передбачені програмою кошти державного бюджету України в Рескомнац АРК так і не надійшли.

Також члени Меджлісу обговорили ситуацію у зв’язку з постановою Печерського районного суду м. Києва від 5 серпня 2011 про взяття під варту екс-прем’єра України, лідера політичної партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Більшістю голосів члени Меджлісу прийняли за основу підготовлений проект «Заяви Меджлісу кримськотатарського народу у зв’язку з взяттям під варту екс-прем’єра України Юлії Тимошенко», відповідно до якого Меджліс закликає всі політичні і громадські сили України об’єднати свої зусилля для припинення переслідувань за політичними мотивами.

На завершення засідання члени Меджлісу ознайомилися з пропозицією члена Первомайського регіонального меджлісу Енвера Емірасанова про проведення чемпіонату з футболу на кубок Меджлісу кримськотатарського народу. Було прийнято рішення доручити заступнику голови Меджлісу Ремзі Ільясову очолити Робочу групу з розробки регламенту і підготовки проведення даного заходу.