Меню

У Празі обговорять питання демократії і положення кримськотатарського народу

10 Жовтня 2011
У Празі обговорять питання демократії і положення кримськотатарського народу

У неділю, 9 жовтня 2011 року в столиці Чехії – Празі, почала свою триденну роботу міжнародна конференція «Форум 2000», в роботі якої беруть участь понад 140 делегатів з усього світу.

На нинішній, вже XV конференції «Форум 2000», для особливого обговорення винесені питання співвідношення демократії, прав людини і верховенства права.

Урочисте відкриття щорічної конференції відбулося 9 жовтня в старовинному чеському храмі св. Анни з участю двох засновників «Форуму 2000» – Президента Чехії (1993-2003), правозахисника Вацлава Гавела і президента Японського Фонду миру Сасакава Йохей Сасакава, а також лауреата Нобелівської премії з економіки за 2001 рік Джозефа Стігліца.

Понад 600 чоловік в цьому році стали спеціальними гостями Конференції, серед них авторитетні політики, державні діячі та експерти з різних країн і регіонів світу.

Крим був представлений Головою Меджлісу кримськотатарського народу, народним депутатом України, відомим правозахисником Мустафою Джемілєвим. Також на урочисте відкриття прибули Президент Грузії Михайло Саакашвіллі і Президент Косово Атіфете Яхьяг

В рамках програми міжнародної конференції «Форум 2000» Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв 11 жовтня візьме участь у дискусії на тему «Україна: стрімкий крок назад для демократії?», де планується обговорити основні проблеми становлення демократії в Україні, а також особливості вибудовування відносин між ЄС і Україною.

Крім того, Криму і кримським татарам також присвячений регіональний дискусійний стіл на тему «Майбутнє Криму», де Мустафа Джемілєв, на прохання організаторів заходу, розповість про сучасне становище кримськотатарського народу і відповість на питання, що цікавлять експертів і журналістів.