Меню

У Німеччині розшукують родичів Аліма Муратасала

25 Січня 2023
У Німеччині розшукують родичів Аліма Муратасала

Кримський татарин Алім Муратасал помер 59 років тому, у Німеччині хочуть виконати його останнє бажання.

До Меджлісу кримськотатарського народу звернулася журналістка телеканалу “1+1” Марʼяна Гайдучик, якій стало відомо, що громадяни ФРГ шукають нащадків або родичів кримського татарина

Алім Муратасал (Мурадасал) під час Першої світової війни був взятий у полон в Німеччині. Відтоді чоловік втратив зв’язок із своїми рідними і більше ніколи їх не бачив. 

Алім Муратасал народився 27 травня 1878 року у селі Богатир, що в Криму. Алім розповідав, що був вчителем. Достеменно невідомо чи світським, чи при мечеті. 

Алім був одружений, мав сина та доньку. Син Аліма – Абдул Рахман Муратасал мешкав біля Богатиря (в районі Ялтинського повіту). А зять Аліма – Абдул Джеміль Санієв жив у Коккозі, куди була пошта через Фотісалу. Коккоз з часом перейменували у Соколине, а Фотісалу – в Голубинку. 

Алім до своєї смерті (11 червня 1964 року) мріяв знову побачити свою сім’ю, але через тодішню політику СРСР так і не зміг цього зробити. Німці, у яких проживав Алім, хочуть виконати його останню волю і знайти його родину.Якщо ви володієте якоюсь інформацією, прохання звернутися до Меджлісу кримськотатарського народу, або звʼязатись із журналісткою Марʼяною Гайдучик за телефоном: 097 575 55 14