Меню

У Мелітополі відбулася презентація книги «Сумуючи за батьківщиною…»

04 Грудня 2011
У Мелітополі відбулася презентація книги «Сумуючи за батьківщиною…»

3 грудня 2011 року в м.Мелітополі Запорізької області пройшла презентація книги «Сумуючи за батьківщиною … Долі кримських татар на Мелітопольщині».

Ця книга стала результатом багаторічної роботи авторського колективу – Міневер Ідрісової (упорядник), Гульнари Бекірової (автор передмови і редактор), Едіє Муслімової (видавець).

У цій об’ємній книзі вперше була зроблена спроба розповісти про формування діаспори кримських татар Мелітополя та району. До неї увійшло понад 100 розповідей про сім’ї кримських татар Мелітопольщини, їхні трагічні долі. «Сумуючи за батьківщиною – за Кримом – пройшло моє життя» – такий лейтмотив книги.

Привітати авторський колектив та мешканців міста, які зібралися в цей день у залі міського палацу культури ім. Т. Шевченка, прийшли дорогі гості – Президент Світового конгресу кримських татар, перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу, депутат ВР АРК Рефат Чубаров, міський голова м.Угледар Донецької області Алім Ширінський (генеральний спонсор книги), заступник міського голови м. Мелітополя Ірина Донець , депутат Запорізької обласної ради Євген Балицький, заступник голови Мелітопольської районної держадміністрації Олександр Баша, голова правління Запорізького центру татарської культури «Алтинай» Рахіма Ахмєрова, перший проректор Кримського інженерно-педагогічного університету Ескендер Люманов, краєзнавець, головний санітарний лікар Мелітополя Володимир Різник, глава Ревізійної комісії організації кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі» Бейе Ільясова та ін.

Автори книги, яка стала першим досвідом опису діаспори кримських татар Мелітопольщини, розповіли про важкий і довгий шлях, який проліг від задуму до втілення. Про те, що багатьох її героїв вже немає в живих, і це надає книзі особливої цінності. Не забули і тих, хто допомагав її виходу в світ.

Теплу атмосферу в залі підтримували виступи мелітопольського народного колективу пісні і танцю «Гузель Кирим».