Меню

У Києві відкрили пам’ятники двічі героям СРСР, легендарним льотчикам Амет-Хану Султану і Георгію Береговому

02 Травня 2013
У Києві відкрили пам’ятники двічі героям СРСР, легендарним льотчикам Амет-Хану Султану і Георгію Береговому

У Києві 1 травня 2013 року відбулося урочисте відкриття пам’ятників двічі Героям Радянського Союзу, легендарним льотчикам Амет-Хану Султану і Георгію Береговому на майбутній Алеї військової слави у парку Слави.

У церемонії відкриття пам’ятників взяли участь прем’єр-міністр України Микола Азаров, голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов та члени українського уряду.

За словами М. Азарова, відкриття таких пам’ятників зберігає пам’ять про Другу Світову війну і має бути прикладом для патріотичного виховання. Він зазначив, що Алея військової слави в парку Слави повністю буде побудована до 2015 року – до 70-ї річниці перемоги у Другій світовій війні.

Більше того, планується, що на алеї будуть встановлені 14 бюстів учасників ДСВ – двічі Героям Радянського Союзу, які народилися на території України, брали участь у визволенні України, проживають або поховані на території сучасної України. У церемонії відкриття також взяли участь представники Земляцтва кримських татар у місті Києві.

Від імені Меджлісу кримськотатарського народу і Земляцтва кримських татар у м. Києві глава комітету культурного розвитку Фемій Мустафаєв, координатор комітету зовнішніх зв’язків Ремзі Абкерімов, а також координатор комітету культурного розвитку Зера Халілова поклали квіти до пам’ятника видатного співвітчизника, льотчика-випробувача, двічі героя СРСР Амет-Хана Султана.