Меню

У Києві відбулась церемонія підняття прапора кримськотатарського народу (фото)

26 Червня 2024
У Києві відбулась церемонія підняття прапора кримськотатарського народу (фото)

У Києві під національний гімн кримських татар та державний гімн України біля будівлі Київської міської державної адміністрації (КМДА) підняли кримськотатарський стяг.

“Я хочу висловити впевненість в тому, що якщо ще і будуть йти якісь дискусії навколо вдосконалення статусу Криму, то вже жодних дискусій немає, яким буде прапор Кримської автономії. От він майорить поруч з Державним прапором України. Крим буде звільнено, державний суверенітет буде відновлений і над всім Кримом, у всіх його куточках, поруч будуть майоріти Державний прапор України та національний кримськотатарський прапор”, — заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він також нагадав про важливість висловлення підтримки понад 200 політвʼязням, яких незаконно позбавила волі РФ.

На офіційному сайті Київської міської ради оприлюднили привітання з Днем кримськотатарського прапора від мера Києва Віталія Кличко. Про це повідомляє Суспільне Крим.

“Кримські татари, які поверталися з депортації на свою історичну землю, відродили самобутню традицію самоврядування, свою національну символіку. Сьогодні кримські татари як представники великої української нації демонструють незламність духу, мужньо б’ються проти російських окупантів у лавах Збройних Сил України. Нас обʼєднують не тільки спільні кольори прапорів, а й спільне бачення майбутнього в новій відбудованій Україні. Наша спільна боротьба обов’язково завершиться перемогою. І кримськотатарський прапор знову замайорить над Бахчисараєм і Форосом, Джанкоєм та Гурзуфом. Тому що Крим – це Україна! Слава Україні!” — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, щороку 26 червня кримські татари відзначають День кримськотатарського прапора – день шанування національного символа кримських татар, корінного народу Криму.

Прапор кримських татар є національною символікою. Він являє собою полотнище небесно-блакитного кольору з тамгою золотистого кольору, розташованою в лівому верхньому кутку біля древка.