Меню

Тортури, насильство, лжесвідчення – адвокат Полозов про “справу Джеляла”

22 Вересня 2022
Тортури, насильство, лжесвідчення – адвокат Полозов про “справу Джеляла”

Так звана справа першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла та активістів Асана та Азіза Ахтемових фабрикувалася органами ФСБ. Про це заявив адвокат Микола Полозов.

Також він заявив, що переслідування має певний політичний мотив, зокрема, стосовно Нарімана Джеляла, який займав активну позицію в умовах окупації та не побоявся всупереч погрозам окупаційної “влади” взяти участь у “Кримській платформі”. 

За словами адвоката, “справа” політв’язнів ґрунтується на двох стовпах – тортурах та лжесвідченні секретних свідків.

– Перший стовп – це тортури, застосування насильства, тортури та насильство застосовувалися до всіх обвинувачених, їх свідків. Нам відомо, що не менше восьми людей зазнавали тиску у цій справі. Другий стовп – це лжесвідчення секретних свідків, людей, особистості яких не існує за великим рахунком. Це якась агентура ФСБ, – розповів Полозов.

Адвокат зазначив, що “суд” із самого початку демонстрував очевидні наміри зайняти бік обвинувачення та винести обвинувальний вирок.

Щодо доказів, ФСБ не зібрало жодного доказу, який би вказував на причетність Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова чи Азіза Ахтемова до скоєння взагалі будь-якого злочину.

– У справі відсутні прослуховування, телефонні переговори, білінги. Тобто, фактично все будується на певному припущенні, зі свідчень, отриманих під тортурами та свідчень секретних свідків. Тобто “справа” базується на лжесвідченнях, – підкреслив адвокат.