Меню

Тігіпко пообіцяв переглянути Програму облаштування кримських татар

10 Жовтня 2011
Тігіпко пообіцяв переглянути Програму облаштування кримських татар

Тігіпко створить експертно-консультативну групу, яка розгляне всі положення Програми розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей до 2015 року для подальшого її прийняття.

Як передає прес-центр Верховної Ради Криму, про це повідомив голова Постійної комісії ВР АРК з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян Ремзі Ільясов в ході зустрічі з представниками кримських національно-культурних товариств.

У зустрічі взяли участь заступник Постійного Представника Президента України в АРК Ібраїм Мамутов, заступник голови Республіканського комітету Автономної Республіки Крим у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Еміне Авамілєва.

Головна тема зустрічі – обговорення проекту Концепції забезпечення міжнаціональної злагоди та етнокультурного різноманіття в автономії.

Відкриваючи засідання, голова профільної парламентської комісії Р. Ільясов поінформував присутніх про свою зустріч з Віце-прем’єром міністром – Міністром соціальної політики України Сергієм Тігіпко.

Як розповів Р. Ільясов, на зустрічі обговорювалися проблеми щодо забезпечення фінансування заходів з облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей.

Голова профільної комісії зазначив, що в ході зустрічі він також звернув увагу Віце-прем’єр Міністра на той факт, що при розробці бюджету країни на наступний рік не в повній мірі враховані інтереси республіки в частині фінансування програм облаштування на території автономії депортованих громадян. І додав, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» на розселення та облаштування депортованих осіб передбачено близько 23,3 млн. грн. З цього приводу депутати Верховної Ради АР Крим 22 грудня 2010р. і 18 травня 2011р.звернулись до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо продовження дії Програми до 2015 року і збільшення державних асигнувань у поточному році, принаймні, до 87 млн. грн. на будівництво житла та об’єктів життєзабезпечення в місцях компактного проживання раніше депортованих осіб.

Питання про виділення цільових коштів на 2012 рік, за словами Р. Ільясова, також озвучив Голова Верховної Ради автономії Володимир Константинов на Консультативно-дорадчій раді з питань місцевого самоврядування при Голові ВР України Володимира Литвина, в якому спікер кримського парламенту брав безпосередню участь, а також під час презентації проекту Державного бюджету на 2012 рік, який представив Міністр фінансів України Федір Ярошенко.

На зустрічі з С. Тігіпко також піднімалося питання про прийняття Державної Програми розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей до 2015 року. В рамках обговорення даного питання, С. Тігіпко запевнив голову профільної парламентської комісії, що візьме під особистий контроль всі порушені питання. Крім того, віце-прем’єр-міністр має намір створити експертно-консультативну групу, яка розгляне всі положення Програми розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей до 2015 року для подальшого її прийняття.

Крім того, Р. Ільясов відзначив наполегливу та плідну роботу, проведену головою Рескомнацу АРК Едуардом Дудаковим в структурах центральних органів влади з питань відкриття фінансування в поточному році та проекту плану на 2012 рік.

Заступник голови Рескомнацу Криму Е. Авамілєва представила увазі присутніх проект Концепції забезпечення міжнаціональної злагоди та культурного різноманіття в Автономній Республіці Крим.

В ході дискусії учасники засідання висловили свої зауваження щодо цього документа і внесли ряд пропозицій щодо його удосконалення.