Меню

Співчуття у зв’язку зі смертю Маргарет Тетчер

11 Квітня 2013
Співчуття у зв’язку зі смертю Маргарет Тетчер

8 квітня 2013 року в Лондоні померла Маргарет Тетчер – єдина в історії жінка – прем’єр-міністр Великобританії, яка займала цю посаду з 1979 по 1990 рік.

Прем’єрство Тетчер було найтривалішим в XX столітті. Очолюючи уряд Великобританії – однієї з найбільших держав Європи, що є постійним членом Ради Безпеки ООН, Маргарет Тетчер на міжнародній арені проводила політику стримування експансіоністських устремлінь Радянського Союзу. Роки її прем’єрства збіглися з військовим вторгненням і окупацією Радянським Союзом Афганістану, що призвело до різкого загострення міжнародної ситуації та гонки озброєнь.

Маргарет Тетчер внесла вагомий особистий внесок до процесів демократизації СРСР періоду «перебудови». Масові мітинги кримських татар на Красній площі Москви влітку 1987 року з вимогами повернення кримськотатарського народу на свою Батьківщину і відновлення прав знайшли тоді особисте розуміння і підтримку Уряду Великобританії на чолі з Маргарет Тетчер.

Від імені Меджлісу кримськотатарського народу приношу щирі співчуття рідним і близьким, всім підданим Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії в зв’язку зі смертю легендарної Маргарет Тетчер.

Голова

Меджлісу кримськотатарського народу                         Мустафа Джемілєв