Меню

Співчуття Меджлісу у зв’язку зі смертю Вацлава Гавела

19 Грудня 2011
Співчуття Меджлісу у зв’язку зі смертю Вацлава Гавела

Ім’я Вацлава Гавела залишиться одним з яскравих символів у когорті видатних гуманістів ХХ століття, що вдохновляло багато народів і мільйонів людей по всьому світу на боротьбу за свої права і гідне існування

18 грудня 2011 року, у віці 75 років, помер Вацлав Гавел – останній Президент Чехословаччини і перший Президент Чеської Республіки.

Людство втратило одного з найбільш мужніх і послідовних борців за демократію, який всім своїм життям довів, що прагнення до гідності та свободи завжди виявляється сильніше штиків диктатури.

Його діяльність на посту Президента Чехословаччини (29 грудня 1989 року – 20 липня 1992 року) та Президента Чеської Республіки (2 лютого 1993 рроку – 2 лютого 2003 року) стала уособленням лідера, який зумів затвердити моральність як основу державної політики .

Вацлав Гавел висловлював солідарність боротьбі кримськотатарського народу за право повернення в Крим та відновлення своїх прав. У жовтні 2011 року делегація Меджлісу кримськотатарського народу на особисте запрошення Вацлава Гавела взяла участь у роботі XV Міжнародної конференції «Форум 2000» в Празі.

У ході зустрічі з Головою Меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим легендарний правозахисник і послідовний прихильник демократичного розвитку посттоталітарних держав Вацлав Гавел підтримав ініціативу щодо проведення Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні та заявив про свою готовність сприяти в її реалізації.

Роки, проведені Вацлавом Гавелом у в’язниці, не могли не відбитися на його здоров’ї. Захворівши в ув’язненні важким запаленням легенів, Вацлав Гавел довгі роки страждав від ускладненого хронічного бронхіту.

У зв’язку з кончиною Вацлава Гавела – державного діяча Чехії, видатного гуманіста сучасності і правозахисника планетарного масштабу, Меджліс кримськотатарського народу висловлює щирі та глибокі слова співчуття його рідним, близьким і друзям, усьому чеському народу.

Меджліс кримськотатарського народу,

18 грудня2011 року,

м. Сімферополь, Крим, Україна