Меню

Сафуре Каджаметова: Номан Челебіджихан приніс себе в жертву заради свого народу і він завжди буде жити в нашій пам’яті

22 Лютого 2013
Сафуре Каджаметова: Номан Челебіджихан приніс себе в жертву заради свого народу і він завжди буде жити в нашій пам’яті

22 лютого 2013 року в Сімферополі, в рамках пам’ятних заходів, приурочених 95-річчю з дня трагічної смерті Голови першого Кримського уряду Кримської Народної Республіки, організатора I Курултаю, Муфтія мусульман Криму, Білорусії, Литви та Польщі Номана Челебіджихана, в Кримськотатарській бібліотеці ім. І. Гаспринського була відкрита книжково-ілюстративна виставка, присвячена життю і діяльності легендарного Номана Челебіджихана.

У заході взяли участь керівник управління культури та освіти Меджлісу, депутат ВР АРК Сафуре Каджаметова, голова Союзу кримськотатарських письменників Різа Фазил, кримськотатарські письменники, викладачі та студенти Таврійського Національного Університету, представники кримської громадськості, а також журналісти.

«Сьогодні в Криму проходять пам’ятні заходи, присвячені життю голови Кримської народної республіки, Муфтія Криму, Литви і Польщі, якого 95 років тому більшовики розстріляли в Севастополі, – сказала Сафуре Каджаметова. Наш обов’язок не забути великого Номана Челебіджихана».

Сафуре Каджаметова зазначила, що всі кримськотатарські організації включили до своїх програм проведення пам’ятних заходів, присвячених Номану Челебіджихану. Серед них, як відомо, кримськотатарська бібліотека імені І. Гаспринського, асоціація «Мааріфчі», Кримський інженерно-педагогічний університет, а також кримськотатарські молодіжні організації «Бізім Кирим», «Яшлар Шураси».

«Я хотіла б всіх попросити, нехай сьогодні всі здійснять намаз, прочитають дуа (молитву) в пам’ять про Номана Челебіджихана, адже він приніс себе в жертву заради нашого народу і він завжди буде жити в нашій пам’яті», – сказала Каджаметова, звертаючись до присутніх на виставці і кримської громадськості.

Після презентації виставки з віршами, які написав Номан Челебіджихан або написані на його честь, виступили кримськотатарські поети та громадські діячі.

Слід зазначити, що книжково-ілюстративна виставка працюватиме протягом місяця.