Меню

Росія внесла кримськотатарський добровольчий батальон до списку терористичних організацій

21 Липня 2022
Росія внесла кримськотатарський добровольчий батальон до списку терористичних організацій

ФСБ Росії внесла «кримськотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджихана» до списку терористичних організацій. Про це пишуть Крим.Реалії з посиланням на російське агентство «Интерфакс».

Тепер у російському списку терористичних організацій є 40 найменувань.

У червні цього року Верховний суд Росії визнав «терористичним» і заборонив на території РФ «кримськотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджихана».

До цього в незаконно анексованому Криму було винесено кілька обвинувальних рішень щодо кримських татар, яких визнали винними в тому, що вони були членами кримськотатарського батальйону, засновником якого вважається гендиректор телеканалу ATR Ленур Іслямов. Самого Іслямова заочно засудили до 18 років ув’язнення та штрафу в 1 млрд рублів, звинувативши його в організації блекауту в Криму. Іслямов повідомив у коментарі Крим.Реалії, що оскаржить рішення у Європейському суді з прав людини.

Дискусія про створення «кримськотатарського батальйону» у складі структури правоохоронних органів України триває з 2016 року.

У Національній гвардії України, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України, зазначали, що заяви про створення у їхній структурі «кримськотатарського батальйону» залишаються поки що на рівні заяв, які не закріплені законодавчо.

Фото:pravda.com.ua