Меню

Росія призвала до армії 45 тисяч кримчан

05 Лютого 2024
Росія призвала до армії 45 тисяч кримчан

Росія продовжує використовувати кримчан у повномасштабній війні проти України, призиваючи жителів окупованих територій до збройних сил окупанта. Також у Криму тривають переслідування за ухилення від служби  у ЗС РФ. Таку інформацію оприлюднила Кримська правозахисна група у своєму підсумковому моніторинговому огляді за 2023 рік, передає Голос Криму. 

Згідно зі ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни, окупаційна держава не має права примушувати осіб, що перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах. Статтею 8(2)(b)(xv) Римського статуту Міжнародного кримінального суду визначено, що примус громадян ворожої сторони до участі у воєнних діях проти їхньої власної країни є воєнним злочином. 

Однак закони не зупиняють окупаційну владу. Протягом 2023 року у Криму було організовано дві примусові призовні кампанії. Під час весняного призову до ЗС РФ було залучено 3000 кримчан, ще 2000 планували призвати під час осіннього призову.

Всього за період окупації було реалізовано 18 призовних кампаній та призвано до лав збройних сил РФ щонайменше 45 000 кримчан. Проте КПГ зауважують, що кількість призваних осіб не є остаточною, оскільки РФ приховує повну інформацію про мобілізацію та призов.

Упродовж минулого року у Криму також тривали переслідування за ухилення від служби у збройних силах РФ: щонайменше 73 нові кримінальні справи, за якими було ухвалено вироки у вигляді штрафів (від 15 до 50 тисяч рублів). За весь період окупації КПГ задокументувала щонайменше 502 такі справи.