Меню

Росія продовжує порушувати права людини в окупованому Криму – звіт КРЦ

25 Липня 2022
Росія продовжує порушувати права людини в окупованому Криму – звіт КРЦ

Кримськотатарський Ресурсний Центр представив аналіз порушень прав людини в окупованому Криму за І півріччя 2022 року. За даними організації, за звітний період російські силовики провели 15 обшуків, 79 затримань/утримань та 93 допити, опитування та «бесід». Загальна кількість арештів за 6 місяців поточного року становить 67. Більшість порушень з боку окупантів припадає на представників корінного кримськотатарського народу. Така практика набула на півострові системного характеру.

За даними КРЦ, за перше півріччя 2022 року в окупованому Криму російські силовики провели щонайменше 15 обшуків. 14 – щодо кримських татар. За аналогічний період 2021 року було зафіксовано 32 обшуки, а у 2020 – 23.

Під час проведення обшуків силовики часто порушують права потерпілих. Зокрема, під час проникнення до будинків зафіксовано випадки пошкодження майна, або проведення обшуку за відсутності господаря, або підкидання забороненої літератури, – зазначив Ескендер Барієв, голова управління з правових питань та закордонних справ Меджлісу та голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру.

За звітний період було зафіксовано 79 затримань-утримань, 68 – щодо кримських татар. Кількість порівняно з 2021 роком значно зменшилась, тоді було зафіксовано 156 затримань, у 2020 році – 48.

За І півріччя 2022 року було зафіксовано 93 випадки допитів, опитувань та розмов. 72 – щодо кримських татар. За І півріччя 2021 року було зафіксовано 41 допит, за 2020 – 52.

У звіті КРЦ, який доступний на сайті організації, також міститься інформація про порушення релігійних прав, екологічних норм на півострові, про неналежні умови утримання в СІЗО та в’язницях, про порушення прав політв’язнів та незаконних військових навчань в окупованому Криму.

Фото: ctrcenter.org