Меню

Робоче засідання К’арасубазарского регіонального меджлісу

15 Вересня 2011
Робоче засідання К’арасубазарского регіонального меджлісу

У робочому засіданні К’арасубазарського регіонального меджлісу, що відбулося 14 вересня 2011 року в національній школі мікр. Сари Су, взяв участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Як повідомив голова К’арасубазарського регіонального меджлісу Мустафа Асаба, головними питаннями засідання є аналіз підсумків роботи регіонального та місцевих меджлісів регіону, а також майбутнє проведення футбольного матча в рамках підготовки до чемпіонату з футболу на кубок Меджлісу кримськотатарського народа.В роботі наради взяли участь заступник голови Меджлісу – керівник управління Меджлісу кримськотатарського народу з координації діяльності регіональних і місцевих меджлісів Ахтем Чийгоз, мер м. К’арасубазар Альберт Кангієв, депутати фракції «Курултай – Рух» в Білогорській райраді та міській раді, голови сільських рад з числа кримських татар, а також голови місцевих меджлісів К’арасубазарського регіону і громадськість.

У своєму інформаційному огляді глава регіонального меджлісу К’арасубазара Мустафа Асаба надав інформаційну довідку про річну діяльність меджлісу, проведені заходи за участю місцевих меджлісів і населення, а також поточну роботу депутатського корпусу місцевих рад К’арасубазарського району.

Зі слів М. Асаби, за підсумками минулих виборів депутатів Верховної Ради Криму і місцевих рад АРК, що відбулися 31 жовтня 2010 року, в Білогорську районну раду обрано 11 депутатів кримських татар, а також 11 кримських татар стали депутатами Білогорської міської ради. Крім того, сім рад Білогорського району очолили представники кримськотатарського народу, серед них мер міста К’арасубазар Альберт Кангієв.

З другого питання порядку денного засідання, голова К’арасубазарського регіонального меджлісу Мустафа Асаба повідомив, що в рамках виконання рішення Меджлісу кримськотатарського народу від 9 серпня 2011 року про проведення чемпіонату з футболу на кубок Меджлісу кримськотатарського народу, 25 вересня відбудеться районний турнір з футболу, який пройде на міському стадіоні Білогорська. «Заявки на участь в районному матчі надходять від команд з Ленінського, Судакського, Кіровського і Керченського регіонів», – уточнив М. Асаба.

Звертаючись до учасників робочого засідання К’арасубазарського регіонального меджлісу, голова Меджлісу Мустафа Джемілєв зазначив, що обраний місцевим населенням К’арасубазарского регіону відповідно до «Положення про місцеві органи національного самоуправління кримськотатарского народу» місцевий орган національного самоврядування кримськотатарського народу в К’арасубазарськом регіоні є формою самоврядування кримських татар. «Кожен кримський татарин має право звернутися до місцевого та регіонального меджлісу з особистого і громадського питання, а також внести конструктивну пропозицію, що стосується вдосконалення роботи меджлісу», – сказав Джемілєв. Крім того, глава Меджлісу підкреслив, що робляться спроби окремих людей створювати різного роду «координаційні ради та інші псевдоорганізації» в Білогорському районі, призводять до взаємних непорозумінь і ускладнюють виконання рішень регіонального меджлісу. «Це явище шкідливе і йому треба покласти край», – заявив лідер Меджлісу, додавши, що багаторічна практика показала, що не дотримання рішень Курултаю і Меджлісу кримськотатарського народу, що реалізуються на місцях регіональними і місцевими меджлісами, призводить до марної роботи цих «об’єднань» серед більшості кримськотатарського населення. «У першу чергу, необхідно виявляти взаємоповагу та продовжувати вести професійний діалог, що дозволить зберегти й розвивати національну політику, спрямовану на благо кожного кримського татарина”, – підкреслив М. Джемілєв і додав, що центральний офіс Меджлісу кримськотатарського народу завжди відкритий для всіх.