Меню

Робоча поїздка голови Меджлісу Мустафи Джемілєва в Чорноморський регіон

27 Лютого 2012
Робоча поїздка голови Меджлісу Мустафи Джемілєва в Чорноморський регіон

26 лютого 2012 року Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв провів зустріч зі співвітчизниками, що проживають в Чорноморському регіоні.

На початку зустрічі, член Комісії з підготовки та організації виборів місцевих меджлісів Зевджет Куртумєров провів семінар для членів територіальних комісій, темою якого стала підготовка до організації майбутніх виборів членів місцевих меджлісів на території Чорноморського регіону.

Нагадаємо, що одночасні вибори місцевих органів національного самоврядування Чорноморського регіону призначені на 7 квітня 2012 року.

На зустрічі з Головою Меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, що проходила в залі Чорноморської райдержадміністраціі, були присутні перший заступник Голови Чорноморської райдержадміністраціі Дамір Ібадулаєв, голова Чорноморського регіонального меджлісу Велі Ібраїмов, члени місцевих меджлісів і релігійних громад, а також члени асоціації кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі» в Чорноморському регіоні та багато інших.

В ході свого виступу глава Меджлісу М.Джемілєв поінформував присутніх про громадсько-політичну ситуацію в Україні і Криму, звернувши увагу на найбільш важливі події, які заплановано провести в Україні в 2012 році.

«В цьому році кримським татарам належить обрати новий склад Курултаю кримськотатарського народу, а також обрати нового голову Меджлісу кримськотатарського народу, – сказав Мустафа Джемілєв. Далі Україну чекають загальнодержавні вибори до Верховної Ради України. Безумовно, рішення про те, яку політичну силу підтримає кримськотатарський народ, визначатиме Курултай кримськотатарського народу і його делегати».

Крім того, глава Меджлісу докладно зупинився на процесі підготовки не менш важливої події в житті кримськотатарського народу як Міжнародний форум з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні. «Меджліс кримськотатарського народу погодив з офісом Верховного комісара ОБСЄ, під егідою якого планується провести Форум, концепцію запланованого Форуму та очікувані результати, але, – продовжив М.Джемілєв, – багато чого залежить від позиції керівництва України. Ми сподіваємося, що найближчим часом ці питання будуть вирішені, відповідно восени 2012 року в Києві відбудеться Міжнародний форум”.

Звертаючись до жителів Чорноморського регіону, голова Меджлісу М.Джемілєв попросив бути активними і вільними у своїх питаннях, зауваженнях та обговоренні поточної ситуації. Так, одне з питань, неодноразово задане присутніми в залі, стосувалося проблеми реєстрації людей за місцем законно наданих їм ділянок, де вже побудовані будинки і проживають цілі сім’ї. «Місцева влада відмовляється реєструвати людей в їх же будинках, мотивуючи тим, що домоволодіння повинні бути здані в експлуатацію, – нарікали люди. Більше того, головна проблема буде не в тривалому процесі оформлення, а в нереально завищених тарифах, які необхідно сплатити в період оформлення індивідуального житла».

Представники місцевих релігійних громад звернулися до голови Меджлісу з проханням надати допомогу у продовженні будівництва мечеті в смт. Чорноморське, фундамент якої місцеві жителі загальними зусиллями звели самостійно, зробили всі дозвільні документи і мають на руках затверджений проект ескізу майбутньої мечеті. Зі схожим проханням звернулися і жителі селища Кіровське, де місцева мечеть діє вже не перший рік, але, на жаль, до сих пір не побудований мінарет.

Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв пообіцяв не залишити без уваги підняті питання і вжити все залежне від Меджлісу кримськотатарського народу і особисто від нього.

Голова Чорноморського відділення асоціації «Мааріфчі» Нуріє Абібуллаєва, що виступила на зустрічі, звернулася до керівництва Меджлісу з проханням розглянути можливість будівництва на території смт. Чорноморське школи-саду з кримськотатарською мовою навчання, який вкрай необхідний для місцевих дітлахів

Про поточну діяльність міжнародної громадської організації «Бізім Кирим» розповів її президент Абдураман Егіз, що є делегатом Курултаю кримськотатарського народу 5 скликання, який закликав молодь Чорноморського регіону бути активними і впевненими у своїх починаннях