Меню

Рішення Сімферопольської міської ради від 15 лютого 2011 року

15 Лютого 2011
Рішення Сімферопольської міської ради від 15 лютого 2011 року

15 лютого 2011 року, на виконання Указу Президента України від 14.05.2010 року №615 «Про додаткові заходи з облаштування кримських татар, інших осіб, депортованих за національною ознакою, та їх нащадків, які повернулися чи повертаються на постійне місце проживання в Україну», з ініціативи та за участю Голови Ради міністрів АР Крим Джарти В.Г.  Сімферопольською міською радою ухвалено рішення  «Про надання дозволу на розробку проекту землевпорядкування щодо відводу релігійній організації «Духовне управління мусульман Криму» земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті».

 За дане рішення проголосував 71 депутат з 72, що прийняли участь у роботі сесії.

В пункті 1 даного рішення говориться: «1. Надати релігійній організації «Духовне управління мусульман Криму» дозвіл на розробку проекту землевпорядження щодо відводу земельної ділянки в постійне користування орієнтовною площею 2,7 га в районі вул. Ялтинській, 22 для будівництва комплексу Соборної мечеті».

Таким чином, залишаючи невиконаним  рішення Господарського суду Автономної Республіки Крим, що вступило в силу, про укладання договору з ДУМК на оренду земельної ділянки по вул. Ялтинській, 22 для будівництва Соборної мечеті, Сімферопольська міська рада в той же час дала  дозвіл Духовному управлінню мусульман Криму розробити проект землевпорядження щодо відводу ДУМК у постійне користування земельної ділянки площею 2, 7 га в районі вул. Ялтинскої, 22 для будівництва комплексу Соборної мечеті.

В такій ситуації, як представляється юридично обґрунтованим, Духовне управління мусульман Криму має всі правові підстави, приступаючи до розробки  проекту землевпорядження щодо відводу в постійне користування земельної ділянки площею 2, 7 га в районі вул. Ялтинської, 22 для будівництва комплексу Соборної мечеті,  вважати одночасно договір оренди заключеним у редакції ДУМК, затвердженим рішенням Господарського суду АРК.

У той же час, у випадку своєчасного (1-1,5 місяці) переоформлення міськими й республіканськими органами раніше погоджених ними ж Духовному управлінню мусульман Криму документів і рішень,  Сімферопольська міська рада може найближчим часом прийняти рішення про відвід ДУМК у постійне користування земельної ділянки площею 2, 7 га в районі вул. Ялтинської, 22 для будівництва комплексу Соборної мечеті.

Саме про таку необхідність, тобто прийняття через короткий час Сімферопольською міською радою наступного рішення, а саме про відвід ДУМК земельної ділянки по вул. Ялтинській, 22 для будівництва Соборної мечеті  заявив 16 лютого 2011 року в прямому ефірі на кримському телебаченні Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Василь Джарти.

Виходячи з такого розуміння та оцінки прийнятого Сімферопольською міською радою рішення від 15 лютого 2011 року «Про надання дозволу на розробку проекту землевпорядження щодо відводу релігійній організації «Духовне управління  мусульман Криму» земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті», у якому остаточно закріплене місце для будівництва Соборної мечеті по вул. Ялтинській, 22,  Меджліс кримськотатарського народу оцінює це рішення як важливий крок, що сприяє зміцненню взаєморозуміння й довіри між жителями Криму, незалежно від їх національної та релігійної приналежності, а також  виражає надію на те, що переоформлення раніше вже погоджених документів, а потім і ухвалення рішення про відвід  земельної ділянки по вул. Ялтинській, 22 у постійне користування ДУМК відбудеться вже найближчим часом.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, у ході телефонної розмови, що відбулася з Головою Ради міністрів Криму Василем Джарти відразу ж після закінчення сесії Сімферопольської міської ради, подякував йому за особисту участь у роботі сесії й виступ перед депутатами, завдяки чому було ухвалено рішення, що консолідує кримське суспільство.

Перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу, керівник депутатської фракції «Курултай-Рух» у Верховній Раді АРК Рефат Чубаров безпосередньо в сесійному залі Сімферопольської міської ради подякував Голові Ради міністрів АРК Василю Джарти та керівництву міста за сприяння в ухваленні рішення й виразив надію,  що в найближчі місяці будуть наступні рішення, що дозволять уже цього року приступити до будівництва Соборної мечеті.