Меню

Рефат Чубаров обурений встановленням зборів за прогулянки в кримських лісах

21 Червня 2013
Рефат Чубаров обурений встановленням зборів за прогулянки в кримських лісах

Депутат Верховної Ради Криму, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров виступив з критикою встановлення зборів за використання «корисних властивостей» кримських лісів.

Свою позицію депутат висловив під час обговорення питання «Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів у частині заготівлі другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів» на пленарному засіданні сесії Верховної Ради АРК 6-го скликання, що проходило в Сімферополі 21 червня.

«Наш уряд не перестає дивувати все суспільство, поки один як бетмен бігає з болгаркою і зрізає шлагбауми, що були встановлені незаконно, другий бульдозером зносить будівлі, також встановлені незаконно, третій пропонує нам ухвалити рішення, відповідно до якого ті двоє не залишилися без роботи, – зазначив депутат у свої промові з трибуни кримського парламенту. – Поки ще постанова не була ухвалена, вже спроба реалізувати такий механізм була здійснена в Бахчисарайському районі. Можете уявити, що в один прекрасний день жителі сіл не могли пройти за певними пішохідним стежках і дорогами, які проходили через ліс… Мені здається, що останнім часом… ті, хто готує ці проекти, настільки стурбовані пошуком або розширенням нових сфер збору грошей, тільки не зрозуміло: куди і яких. Ми сьогодні ще розглядатимемо й інші пропозиції, пов’язані зі створенням нових республіканських установ, які незрозуміло чим будуть займатися. 80 тисяч гривень передбачається зібрати в результаті встановлення ось цих ставок… А скільки на адміністрування, хто буде адмініструвати, – нам не говорять. Ви можете собі уявити, що через таку суми зборів готуватиметься спеціальну постанову, а потім ще й своїм «фірмам-прокладкам» надаватиметься можливість адмініструвати ці збори… Російська мова – дуже багата і красива мова, я читаю цю постанову і не можу не розчулитися, як знаходять розробники таких документів можливості обійти нашу увагу. Ось дивіться, за що пропонується взяти гроші: «використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітніх, виховних цілей та проведення науково-дослідних робіт». Використання корисних властивостей лісів. А що, уряд створив ці корисні властивості лісів, це не від Всевишнього нам дано? А читайте, які види зборів і за що: пішохідні та велосипедні прогулянки. Завтра до вас гість приїде, близький родич звідкись, а ви живете десь близько до цієї території, ви не зможете з ним навіть пройтися, тому що ви будете вже використовувати «корисні властивості лісів… Не хочу далі аналізувати документ: зрозуміло бажання. Якщо є бажання, і якщо є можливість, давайте подумаємо щодо того, чи набуває суспільство. Якщо прийдемо до висновку, що такі ставки можливі, й суспільство їх схвалить, давайте тоді подумаємо: куди і як ми їх направимо».

«Для цього всього потрібен час, я приєднуюся до тих пропозицій, які були до мене. Будь ласка, не голосуйте сьогодні за цю постанову! Я не хочу сказати, що провалите його, хоча я би так і закликав. Але якщо ви все-таки думаєте про те, що необхідність такої роботи потрібна, вимагайте від членів того уряду, який багато хто з вас стверджували, щоб вони над нами просто не знущалися. Це не документ. Це просто папірець для того, щоб прикрити нову аферу», – заявив Рефат Чубаров.

Після цього виступу питання було поставлене на голосування. За запропонований проект у цілому проголосували 57 из 72 зареєстрованих депутатів.

У день ухвалення проекту, самого тексту документа на офіційному сайті кримського парламенту не виявилося.

Кримськотатарське питання online