Меню

Рефат Чубаров: Ніхто не може заборонити провести 17 і 18 травня меморіальні заходи, які стали вже традиційними для кримської землі і відображають суть трагічної історії

25 Лютого 2013
Рефат Чубаров: Ніхто не може заборонити провести 17 і 18 травня меморіальні заходи, які стали вже традиційними для кримської землі і відображають суть трагічної історії

Як відомо, 25 січня 2013 року на засіданні Меджлісу кримськотатарського народу було прийнято рішення щодо створення Організаційного комітету з підготовки та проведення меморіальних заходів, присвячених пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (69-я річниця депортації) та затверджено його склад на чолі з Головою Меджлісу кримськотатарського народу, народним депутатом України Мустафою Джемілєвим.

За підписом голови Меджлісу, народного депутата України М.Джемілєва 4 лютого 2013 року на ім’я Сімферопольського міського голови Агеєва В.М. було направлено лист про намір Меджлісу і кримськотатарських громадських організацій провести в Сімферополі ряд масових меморіальних заходів, присвячених Пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

В отриманому листі-відповіді керівника справами виконкому Сімферополя Олени Мацькової від 15 лютого 2013 року на ім’я Голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва йдеться про відмову Меджлісу в проведенні жалобних заходів до роковин Депортації кримських татар.

Зокрема в листі говориться, що «заходи, присвячені пам’яті жертв депортації, є загальнокримськими і по традиції, що склалася, щорічно проводяться 18 травня до цієї трагічної дати за участю республіканських органів влади, органів місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій, представництв». У свою чергу, Радою міністрів АРК та виконкомом міськради Сімферополя щорічно затверджуються заходи щодо підготовки та проведення Дня жертв депортації. У зв’язку з цим, виконком запропонував главі Меджлісу, народному депутату України Мустафі Джемілєву «повернутися до розгляду його повідомлення про проведення заходів 17 і 18 травня після здійснення необхідних організаційних заходів щодо взаємодії, в межах повноважень усіх зацікавлених органів виконавчої влади, правоохоронних служб, організаторів та учасників».

Перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував відмову Сімферопольської міськради у проведенні Меджлісом кримськотатарського народу меморіальних заходів, присвячених пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (69-я річниця депортації).

«Деякі представники Сімферопольської міськради кажуть, що це проміжний лист, але сам зміст цього листа і його стиль вже говорять про те, що міськрада хоче, щоб заходи 17-18 травня, які, протягом 20 років проводилися самими кримськими татарами, пройшли максимально за сценарієм, який буде визначений Радою Міністрів АРК», – переконаний перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров.

Також він відзначив, що раніше, протягом багатьох років пам’ятні заходи проводилися спільно з представниками республіканської влади і створювався загальний план дій.

«Мабуть, в цьому році у когось виникло бажання сепарувати ці заходи, більше того, той захід, який відображав суть трагедії, той захід, на який приходили і старі, і молоді, влада вирішила якимось чином виключити з кримського життя», – пояснив Чубаров.

На думку Рефата Чубарова, подібні відповіді з міськради відображають спроби влади відсторонити Меджліс від проведення меморіальних заходів 17 і 18 травня.

«Я нагадаю, що 17 травня ввечері проводиться акція, на яку збирається кримськотатарська молодь і не тільки – «Запали вогник у своєму серці» і, звичайно, Всекримський жалобний мітинг 18 травня. Я не маю сумнівів у тому, що і 17 і 18 травня ті заходи, які ми намітили, будуть проведені. Вони будуть в рамках закону України. Зберуться десятки тисяч людей, які висловлять скорботу за загиблими під час Депортації, на висилці», – підкреслив Рефат Чубаров. Він також упевнений, що ця акція покаже владі, що всі однаково хочуть кращого для майбутнього Криму і нікому не буде дозволено сепарувати людей за принципом любові і нелюбові до влади.