Меню

Рефат Чубаров: Крим наш спільний дім, а не династії Романових

20 Лютого 2013
Рефат Чубаров: Крим наш спільний дім, а не династії Романових

20 лютого 2013 року на пленарному засіданні сесії Верховної Ради Криму перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу, голова депутатської фракції «Курултай-Рух» у ВР АРК Рефат Чубаров висловив своє обурення у зв’язку з випуском календаря «Крим-2013», який був підготовлений і виданий Рескомінформації АРК.

Рефат Чубаров обурений, що в календарі не знайшлося місця ні для однієї фотографії, яка демонструє пам’ятники кримськотатарської культури, ні для однієї цитати кримськотатарських поетів.

Дані висловлювання Рефат Чубаров зробив, виступаючи в ході обговорення проекту заходів щодо святкування Дому Романових, запропонованих депутатом Сергієм Цековим.

«1613 рік – у Криму править династія Гіреїв, тут Кримське Ханство. Який царствений дім Романових? У Москві в 1613 році – воцаріння Михайла Романова, але це ж у Москві! Яке відношення Крим має до цієї події і початку правління династії Романових?!», – заявив голова депутатської фракції «Курултай-Рух» Рефат Чубаров, висловлюючись проти проекту Сергія Цекова. «Крим наш спільний дім, а не Романових», – підкреслив Чубаров.

Сергій Цеков відповів, що те, що в календарі немає відомостей про кримських татар – це результат помилок самих кримських татар. На що Рефат Чубаров відповів: «Якби в Раді міністрів були чиновники, які курирували б культурою та освітою кримських татар, такі питання б не виникали».

Нагадаємо, 14 лютого 2013 року, в ході засідання Постійної комісії ВР АРК з бюджетної, економічної та інвестиційної політики, де розглядався проект депутата Цекова С.П. «Про заходи, присвячені святкуванню 400-річчя Царственого Дому Романових в Автономній Республіці Крим», перший заступник Голови Меджлісу, голова депутатської фракції «Курултай-Рух» у ВР АРК Рефат Чубаров охарактеризував намір святкувати на рівні Криму 400-річчя Дому Романових – зайвим і нерозумним політичним кроком.

Р. Чубаров переконаний, що на момент воцаріння Михайла Романова в 1613 році Крим не мав ніякого відношення до Москви.