Menu

Bir ay devam etken etap etüv: siyasiy mabüs Bektemirovnıñ bulunğanı yer belli degil

14 Noyabr 2023
Bir ay devam etken etap etüv: siyasiy mabüs Bektemirovnıñ bulunğanı yer belli degil

11 senege maküm etilgen Vadım Bektemirovnı Lıpetsk vilâyetindeki Yelts şeeeriniñ apishanesinden başqa müstemlekege etap ettiler. Bir aydır ailesi onı tapamay ve ondan haberlerni almay.

Lemana Bektemirova “Qırım birdemligi”ne bu aqqında haber berdi.

Bildirildi ki, berim ayınıñ 21-inde onıñ kameradaşı Vladlen Abdulkadırov “Zonatelekom” apishane bağı vastasınen Vadım Bektemirovnı başqa müstemlekege etap etkenlerini haber berdi. Ailesine resmen iç bir şey aqqında haber bermediler. Lemana Bektemirova aqayınıñ apshanedeki yañı adresini ögrenmek içün Rusiye FCVPge mektüp yolladı. 

RF Federal ceza hızmeti aqrabalarına haber berdi ki, “apishanede ve taqiqat izolâtorlarında bulunğan ve ceza alğan insanlarnıñ şahsiy bilgileriniñ merkezleştirilgen sicili yoq”.

“Onıñ aqqında iç bir şey bilmeyim. Özüm nasıldır onı tapmağa ümüt eterek, Rusiyedeki çoq müstemlekege bir qaç elektron mektüp yolladım. Amma bazı müstemlekeler cevap bermeyler, bazı yerlerge elektron mektüpler yollamaq mümkün degil, başqaları ise yazalar ki, o yerde böyle insan yoq”, — dep Bektemirovnıñ apayı añlattı.