Меню

Прощавайте, наш дорогий Рефате ага!

03 Березня 2012
Прощавайте, наш дорогий Рефате ага!

2 березня 2012 року помер активний учасник Національного руху, делегат II і IV Курултаю кримськотатарського народу (1991-2007рр.), Керівник відділу Меджлісу кримськотатарського народу по відродженню рідної мови, культури і релігії, член Ревізійної комісії Курултаю кримськотатарського народу в 1996-2007 рр., відомий історик і краєзнавець Рефат Куртієв.

 Наші ряди покинув істинний патріот, блискучий знавець історії кримських татар, який використовував ці знання на благо свого народу.

 Рефат ага народився в 1925 році в м. Сімферополі. Його дитинство і юність пройшли в дуже важкі роки самої кровопролитної війни. Будучи ще юнаком, він відправляється на фронт, проходить курси і до кінця війни служить командиром бронетанкового відділення.

 Рефат Куртієв після війни залишився в армії, закінчив військову академію, займав керівні посади, що не заважало йому надавати всіляку допомогу співвітчизникам і родичам в депортації. У відставку Р. Куртієв вийшов у званні полковника, потім перейшов на цивільну службу.

 Ще в рядах армії в 1950-60 рр.. він активно цікавиться історією, займається збором матеріалу і дослідженням минулого кримських татар. Всебічні і глибокі пізнання історії дозволяють йому викрити вигадки псевдоісториків щодо цілого кримськотатарського народу.

 Також Рефат ага досліджував побут і традиції доісламського періоду життя кримських татар і незабаром став ученим в області їх побуту, обрядів і традицій.

 Багато життєвої енергії і сил Рефат ага присвятив вивченню самої великої трагедії – Депортації кримськотатарського народу. Він стає членом створеної Курултаєм Комісії по вивченню геноциду кримських татар. Під його керівництвом були видані три томи збірника «Депортація кримських татар. Як це було».

 Протягом останніх 20 років Рефат ага був активним учасником комітету з підготовки та проведення жалобного мітингу 18 травня. Жоден захід, що стосується долі кримськотатарського народу, не обходився без особистої участі Р. Куртієва. Він користувався величезним авторитетом і повагою співвітчизників.

 Рефат Куртієв залишиться вічно в нашій вдячній пам’яті.

 Висловлюємо наші щирі і глибокі співчуття його дружині Лейлі апте, дітям, онукам і близьким.

 Аллах Рахмет ейлесін!

 Меджліс кримськотатарського народу

та члени Ревізійної комісії Курултаю кримськотатарського народу