Меню

Представники кримськотатарського народу зустрілися з міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом

17.07.2026
Представники кримськотатарського народу зустрілися з міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та члени Меджлісу зустрілися з міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом, який перебував в Україні з офіційним візитом. В зустрічі взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Наріман Джелял та Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Мустафа Левент Більген.

До складу делегації також увійшли члени Меджлісу Ільмі Умеров, Ахтем Чийгоз, Гаяна Юксель, Різа Шевкієв, народна депутатка України Таміла Ташева, секретар Консультативної ради з питань взаємодії України з арабськими та мусульманськими державами Снавер Сейтхалілєв та голова фонду національного добробуту Криму Ленур Мамбетов.

Під час переговорів сторони обговорили безпекову та гуманітарну ситуацію в тимчасово окупованому Криму, системні порушення прав людини, переслідування кримськотатарського народу російською окупаційною владо.

Окрему увагу було приділено ролі Туреччини у підтримці кримськотатарського народу, захисті прав незаконно ув’язнених кримських татар та подальшій взаємодії у питаннях відновлення територіальної цілісності України.

Джерело: QIRIM.News.