Меню

Постанова Меджлісу кримськотатарського народу «Про заходи Загальноєвропейського дня пам’яті жертв сталінізму та нацизму в ім’я збереження пам’яті про жертви масових депортацій і страт»

07 Серпня 2011
Постанова Меджлісу кримськотатарського народу «Про заходи Загальноєвропейського дня пам’яті жертв сталінізму та нацизму в ім’я збереження пам’яті про жертви масових депортацій і страт»

Відповідно до Резолюції Парламентської Асамблеї ОБСЄ від 3 липня 2009 року «Возз’єднання розділеної Європи: заохочення прав людини та громадянських свобод в регіоні ОБСЄ у ХХI столітті», 23 серпня, день підписання пакту «Ріббентроп – Молотов», оголошений Загальноєвропейським днем пам’яті жертв сталінізму і нацизму в ім’я збереження пам’яті про жертви масових депортацій і страт.

Кримськотатарський народ, по відношенню до якого з боку комуністичного режиму СРСР у ХХ столітті було скоєно злочини, що кваліфікуються як геноцид, сприймає резолюцію ПА ОБСЄ як ще один крок, який сприяє відновленню прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині.

Спираючись на резолюцію ПА ОБСЄ та памаючи про багатомільйонні людські жертви, понесені народами Європи від злодіянь комуністичних та нацистських режимів, Меджліс кримськотатарського народу, починаючи з 23 серпня 2009 року, щорічно організовує траурний мітинг в м. Сімферополі за участю представників різних громадських і політичних організацій.

Місцем проведення 23 серпня 2011 траурного мітингу в рамках Загальноєвропейського дня пам’яті жертв сталінізму та нацизму в ім’я збереження пам’яті про жертви масових депортацій і страт визначено меморіал про пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу, встановлений у парку Салгірка (вул. Ялтинська).

З метою належної організації траурного мітингу, присвяченого жертвам сталінізму і нацизму, Меджліс кримськотатарського народу

ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Робочу групу у складі:

ЧУБАРОВ Рефат, перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Криму (керівник Робочої групи),

СМЕДЛЯЄВ Заїр, керівник Секретаріату Меджлісу (заступник керівника Робочої групи),

ОВЧАРУК Василь, голова Кримської організації Конгресу українських націоналістів (член Робочої групи, за згодою),

ПІЛУНСЬКИЙ Леонід, голова Кримської крайової організації Народного Руху України, депутат Верховної Ради Криму (член Робочої групи, за згодою),

ФОМУШКІН Олег, голова Кримської організації Української народної партії (член Робочої групи, за згодою),

ХАМЗІН Алі, керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу (член Робочої групи),

ЕННАНОВ Руслан, член Меджлісу кримськотатарського народу, в.о. голови Сімферопольського регіонального меджлісу (член Робочої групи).

2. Робочій групі:

– Підготувати та опублікувати в ЗМІ звернення до громадськості Криму про порядок проведення траурного мітингу, приуроченого загальноєвропейському Дню пам’яті жертв сталінізму та нацизму в ім’я збереження пам’яті про жертви масових депортацій і страт.

Термін – до 15 серпня 2011 р.

– Забезпечити всі необхідні організаційні заходи, спрямовані на проведення траурного мітингу.

Прийнято на засіданні Меджлісу кримськотатарського народу,
7 серпня 2011, м. Сімферополь.