Меню

Помер відомий кримський скульптор Ільмі Аметов

16 Серпня 2011
Помер відомий кримський скульптор Ільмі Аметов

Минулої ночі після тривалої хвороби помер відомий кримський скульптор, активіст Кримськотатарського національного руху Ільмі Аметов.

У церемонії прощання з покійним, яка пройшла 16 серпня 2011 року в центральній мечеті Ак’месджита (Сімферополь) Кебір-Джамі, взяли участь Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, Муфтій мусульман Криму Еміралі Аблаєв hаджі, члени Меджлісу кримськотатарського народу, численні друзі і соратники, ветерани кримськотатарського національного руху, представники органів влади Криму, громадські та політичні діячі.

Авторству Ільмі Аметова належить безліч монументів і скульптур, встановлених на території Криму.

Зокрема, він був автором пам’ятника жертвам Другої світової війни, який встановлено в с. Сонячна Долина під Судаком, пам’ятного знака жертвам депортації в с. Міжводне Чорноморського району, стел з історичними назвами сіл Ай-Серез (Межиріччя), Таракташ (Дачне) і Токлук (Багатівка).

Виготовлений Ільмі Аметовим хрест прикрашає будівлю храму Української православної церкви Київського патріархату в Сімферополі. Найбільш відомою роботою скульптора став встановлений в с. Таракташ (Дачне) під Судаком пам’ятник місцевому жителю Сеїт-оглу Сейдамет, який в царські часи був страчений за огульним звинуваченням і пізніше оспіваний у кримськотатарському фольклорі. Спільно з колективом інших авторів Ільмі Аметов брав участь у створенні пам’ятника радянському генералу-дисиденту Петру Григоренку, який встановлений на пл. Совєтській в Сімферополі.

З глибокою скорботою Меджліс кримськотатарського народу висловлює співчуття родині та близьким Ільмі Аметова.

Алла Рахмет ейлесін