Меню

Підведено результати громадського перегляду ескізних проектів Буюк Джума Джамі

20 Вересня 2011
Підведено результати громадського перегляду ескізних проектів Буюк Джума Джамі

19 вересня 2011 року в приміщенні Кримської Республіканської універсальної бібліотеки ім. І. Франка, в залах якої протягом тижня були виставлені для громадського перегляду 14 ескізних проектів Буюк Джума Джамі, що надійшли в рамках раніше оголошеного конкурсу, відбулося чергове засідання Наглядової Ради щодо будівництва Буюк Джума Джамі (Соборної мечеті).

Засідання Наглядової ради вели його співголови – Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і Муфтій мусульман Криму Еміралі Аблаєв hаджі.

Члени Наглядової ради обговорили та прийняли до відома узагальнені результати громадського опитування співвітчизників, проведеного через анкетування відвідувачів виставки проектів. Як доповів член Наглядової ради Рефат Чубаров, більшість відвідувачів, які брали участь в анкетуванні, віддали перевагу ескізам, що передбачають будівництво Буюк Джума Джамі на основі традиційних кримськотатарських архітектурних традицій.

При цьому, більшість відвідувачів, що взяли участь в громадському перегляді і заповнили анкети, особливо виділили ескізні проекти, виставлені під порядковими номерами № 7, № 4 і № 2.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ознайомившись з результатами громадського опитування на основі анкетування, учасники засідання Наглядової ради пройшли до місця експонування ескізних проектів, де змогли детально обговорити кожен з 14-ти представлених проектів, включаючи і «трійку» лідерів анкетування.

За підсумками обговорення, члени Наглядової ради ухвалили рішення протягом двох днів викласти письмово свої побажання стосовно представлених проектів, знову зібратися на засідання Наглядової ради повним складом 22 вересня, на якому і прийняти рішення за результатами конкурсу, що відбувся. Як показав хід дискусії, не виключено, що буде оголошено другий тур конкурсу на кращий ескізний проект Буюк Джума Джамі, в якому буде запропоновано брати участь авторам тих проектів, що будуть відібрані членами Наглядової ради 22 вересня.