Меню

Петро Хлєбовіч: «HOMOSOVIETICUS – це практично невиліковна хвороба»

08 Січня 2012
Петро Хлєбовіч: «HOMOSOVIETICUS – це практично невиліковна хвороба»

Як відомо, у Польщі проходить акція збору підписів під зверненням до Президента України та Верховної Ради України про заборону діяльності російських екстремістських організацій, акції яких можуть призвести до міжнаціонального і міжрелігійного конфлікту в Автономній Республіці Крим. Зібрано понад 200 підписів.

Ця вимога стосується заборони партії «Русское единство», яку очолює депутат ВР АРК Сергій Аксьонов і організації козачого братства «Єдність», які в ніч на 1 грудня 2012 року взяли участь у відомому бандитському погромі кримськотатарських тимчасових будівель в селищі Молодіжному. Кримський політик Аксьонов у своїй реакції на вимоги польських правозахисників допустив, що це психічно хворі люди.

Відомий правозахисник, колишній член Східного відділення підпільної Солідарності, що бореться, співголова автономного Східного відділення Солідарності, що бореться, журналіст, член КРИМСЬКОГО ФОРУМУ Петро Хлєбовіч направив відкритого листа. У ньому він поставив політику Аксьонову діагноз – HOMOSOVIETICUS.

Нижче наводимо повний текст відповіді польського правозахисника на образи лідера партії «Русское единство», депутата ВР АРК Сергія Аксьонова:

“Ми прочитали в інтернеті про образи, які йдуть від вас, і які нормальна людина, що має елементарні поняття про особистісну та суспільну культури, собі не дозволить. Уподібнюватися в своїй поведінці останньому хаму тим більше категорично не припустимо для депутата парламенту, навіть регіонального. Але, на жаль, для деяких російських депутатів, які сидять у Верховній Раді Криму, це цілком звичайна справа. Нещодавно нас вразила хамська поведінка вашого колеги Олександра Мельника, що по-хуліганськи ображав в стінах парламенту тележурналіста Шевкета Ганієва.

Наше звернення на адресу Президента та Верховної Ради України складено лише за ініціативи колишніх членів Автономного Східного Відділення підпільної Солідарності, що бореться. Цю організацію ми створили, коли на вимогу вашої рідної комуністичної Росії і Кремля в 1981 році в Польщі було введено військовий стан. У той рік ви явно були старанним радянським учнем і носили на шиї червону краватку, що втілювала в собі молодих зомбі – продукту злочинної ідеології КПРС. Це і пояснює частково таке ваше особливе – хамське виховання та зухвалу поведінку.

Ми, ветерани Солідарності, що бореться, пишаємося тим, що тоді, в Гданську, дали початок процесу кінця злочинної фашистської комуністичної ідеології, яка була породжена в радянській Росії більшовиками.

Під нашим зверненням ставлять підписи люди самих різних політичних поглядів і позицій. Їх на цей крок спонукало і об’єднує обурення сучасним дискримінаційним становищем кримських татар у Криму, в посиленні якого винні в тому числі і такі організації, як «Русское Единство», лідером якої ви є.

Дане звернення – це добра воля людей, що живуть у Польщі та ряді інших країн, що дотримуються демократичних поглядів і мають поняття про елементарну солідарність, людей, яким не байдужа трагічна доля багатостраждального кримськотатарського народу.

Особливо звертають на себе увагу ваші маніпуляції від нашого імені, коли на сайті REEANA (http://reeana.com/crimea/all-politics/item/1983.html) ви заявили: «Якщо вони уявляють собі, що в Криму діяли «збройні російські формування і екстремістські організації», то це їх нездорові фантазії». У цій ситуації ви явно провокаційний фантазер.

У нашій заяві на адресу Президента України Віктора Януковича та Верховної Ради України затверджується наступне: «з приводу видання повної заборони на діяльність російських воєнізованих формувань і екстремістських організацій на території Кримської автономії». Ви як депутат парламенту Криму дозволили собі непрощенну брехню і відповідно  парламентській етиці повинні відповідати за свої слова і принести вибачення.

Що стосується вашого запрошення нас до Криму, то повинен сказати, ми постійно відвідуємо його з 1990 року, з моменту повернення наших кримськотатарських братів, відомих борців з комуністичним режимом СРСР. Повірте, реальну ситуацію складного і дискримінаційного ставлення до репатріантів кримських татар з боку місцевої влади ми з тих часів спостерігали на практиці.

Ми пам’ятаємо, як тоді, більше ніж 20 років тому, Крим ледве не спалахнув в кривавих зіткненнях, що спалахували між кримськими татарами і місцевим російськомовним населенням то там, то тут. Саме такі, як ви, і ваші підручні, що громили кримськотатарські самобуди в селищі Молодіжному вночі 1 грудня 2012 року, здійснювали подібні злочини ще влітку 1991 року в тому ж Молодіжному, в Червоному Раї в 1992 році …

Хочеться прямо запитати, чиє ж замовлення ви виконуєте цього разу, товаришу Аксьонов, якщо стверджуєте, що ваша організація не російська?

На жаль, і тоді, 20 років тому, і сьогодні, не обійшлося без «добровольців» з числа місцевих слов’ян, що охоче допомагали трощити будови, що належать кримським татарам, які можливо сьогодні не такі численні, але саме вони корінний народ Криму і його справжні, історичні господарі.

Я вважаю, що товариш Аксьонов надав погану послугу своїм співвітчизникам-слов’янам, які піддалися на цю брудну провокацію і вчинили зло, яке кримські татари, звичайно ж, запам’ятають. У цивілізованій державі такий, як Аксьонов, що поставив суспільство на межу міжнаціонального і міжрелігійного конфлікту, був би позбавлений депутатського статусу і відповідав перед законом.

Сьогодні ситуація така, що громадянин Росії має в Криму більше прав на отримання землі, на користування благами Криму, ніж кримські татари, які мають громадянство України і «гарантії» її Конституції.

Протягом більше ніж 20 років існування незалежної України, держава не прийняла щодо репресованих найжорстокішим чином кримських татар жодного законодавчого акту, який забезпечував би їх права. 18 травня 1944 року у них все було відібране, скарбниця СРСР була поповнена за рахунок народу, який у той час тисячами гинув на спецпоселенні в ході геноциду.

Добром кримських татар користувалося все радянське суспільство і держава, в тому числі і місцеві слов’яни, яких завозили до Криму з усіх областей європейської частини СРСР. А сьогодні, коли народу-репатріанту, який самостійно повертається до отчого дому, нічого не повернули, окремі представники місцевого населення агресивно виступають проти їх права мати клаптик землі для будівництва будинку у себе на Батьківщині.

Я настійно закликаю місцеве населення не брати участь у провокаційних діях таких діячів, як Сергій Аксьонов. Організований ним 1 грудня 2012 року в селищі Молодіжному погром – це шлях до незворотної трагедії.

Крим не повинен повторити криваву історію Косова!

Що стосується поставленого нам Сергієм Аксьоновим діагнозу – мовляв, члени Солідарності, що бореться, психічно хворі – то такий почерк і така лексика радянських комуністів і комуністичної Росії по відношенню до будь-якої розсудливої людини, яка намагається виступити на захист прав людини, на захист пригноблених, дуже добре знайомі.

Свого часу і Володимир Буковський, і Петро Григоренко, і Наталія Горбаневська, і Григорій Александров, автор поеми «Факел над Кримом», присвячений самоспаленню Муси Мамута в 1978 році в Криму, жертві радянського режиму – всі вони, і багато інших в’язнів совісті були оголошені психічно хворими …

Користуючись правом опонента, хочу поставити вам, думаю куди більш точний діагноз – ви HOMOSOVIETICUS.

Ця хвороба практично невиліковна. Чим, власне, і пояснюється вся Ваша поведінка … “

Петро Хлєбовіч,

правозахисник, колишній член східного відділення підпільної Солідарності, що бореться, співголова автономного Східного відділення Солідарності що бореться, журналіст, член КРИМСЬКОГО ФОРУМУ.

5 січня 2013 року, Краків.