Меню

Окупанти залишили у силі вирок другій Сімферопольській групі “справи Хізб ут-Тахрір”

02 Лютого 2024
Окупанти залишили у силі вирок другій Сімферопольській групі “справи Хізб ут-Тахрір”

Апеляційний військовий суд Власіхи у Росії залишив у силі вирок Південного окружного військового суду щодо активістів “Кримської солідарності”, п’ятьох фігурантів другої Сімферопольської групи “справи Хізб ут-Тахрір”, який засудив їх до 13 і 14 років позбавлення волі.

Про це повідомила адвокатка Ліля Гемеджі у коментарі “Кримській солідарності”, передає Суспільне.

Енвера Аметова, Османа Аріфмеметова, Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва і Яшара Муєдінова етапуватимуть спочатку до в’язниць, а потім до колоній суворого режиму на території РФ.

За її словами, протягом суду першої інстанції та в Апеляційному суді сторона захисту намагалася довести необґрунтованість пред’явленого активістам “Кримської солідарності” обвинувачення. Свідки у справі, які виступали під псевдонімами, насправді не були знайомі з політв’язнями, а фонографічні та лінгво-релігієзнавчі експертизи були “неспроможними”. Але Апеляційний суд до цих доводів не став дослухатися та назвав вирок “обґрунтованим та законним”.

“Ми з цим не згодні і наші хлопці впродовж усього цього часу намагалися довести, що єдиною зброєю в їхній боротьбі було слово. І ці слова, вони проникали в уми і в серця кожного, хто їх слухав і чув. І це є найпотужнішою зброєю. І закінчуємо підсумок сьогоднішнього судового засідання, я хотіла би нагадати, що отримали терміни від 13 до 15 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням перших чотирьох років у в’язниці. Тобто по суті, їх у в’язниці притягують до кримінальної відповідальності за їхнє слово”, — наголосила Гемеджі. 

Осман Аріфмеметов у своїй промові відкинув доводи сторони обвинувачення та зауважив, що, незважаючи на грубі порушення у доказовій базі, суд виявив упереджене ставлення до всіх фігурантів справи.

“Нас звинувачують у думкозлочині в контексті загальної боротьби з інакомисленням у Росії. А судова система перетворилася на інструмент знищення альтернативних думок, думок, відмінних від влади”, — наголосив він.

Водночас Яшар Муєдінов у своїй промові закликав припинити репресії в Криму та заявив, що “після темряви все одно приходить світло”.