Меню

Окупанти склали два адмінпротоколи після обшуку у правозахисниці Зудієвої

22 Лютого 2024
Окупанти склали два адмінпротоколи після обшуку у правозахисниці Зудієвої

Вранці 22 лютого в будинку активістки та журналістки Лутфіє Зудієвої окупанти провели обшук. Пізніше її відвезли в ЦПЕ, де утримували понад 3 годи. Після того, як Лутфіє відпустили, вона розповіла, що на неї склали адмінпротоколи за “зловживання свободою масової інформації”.

Про це повідомляє “Кримська солідарність“, передає Суспільне.

Співробітники окупаційних правоохоронних органів вилучили в будинку активістки реєстратор відеоспостереження, флеш-накопичувачі, ноутбук і телефони, зокрема й телефон неповнолітніх дітей Лутфіє.

Крім цього, зі слів правозахисниці, у неї було вилучено дві брошури – збірку текстів політв’язня Нарімана Джеляла “Я залишаюся” і збірку доповідей правозахисників Російської Федерації “Якунінські читання”. Це зустріч, у якій щорічно беруть участь правозахисники.

Після завершення слідчих заходів співробітники центру з протидії екстремізму Роман Філатов і Руслан Шамбазов відвезли журналістку в Центр з протидії екстремізму в місті Сімферополі для складання протоколу.

“У центрі “Е” мені поставили кілька запитань, я відмовилася на них відповідати за статтею 51 Конституції РФ. Ми домовлялися з адвокатом Емілем Махсудовичем, що свої пояснення висловимо в суді. Вивчимо всі матеріали справи і всі публікації. На наш погляд, у них немає складу злочину”, — розповіла Лутфіє Зудієва.