Меню

Наріман Джелял, Асан та Азіз Ахтемови залишаться під вартою до 26 жовтня

22 Липня 2022
Наріман Джелял, Асан та Азіз Ахтемови залишаться під вартою до 26 жовтня

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму подовжив термін перебування у СІЗО на три місяці першому заступнику голови Меджлісу Наріма Джелялу та кримськотатарським активістам Асана Ахтемову та Азізу Ахтемову. Про це повідомляє “Кримська солідарність”.

У Представництві Президента України в АР Крим заявили, що кримінальну справу було ініційовано внаслідок участі Нарімана Джеляла у саміті Кримської платформи в Києві 23 серпня минулого року.

«За інформацією дружини Нарімана Джеляла пані Левізи, 20 липня в окупаційному суді в Сімферополі Наріман Джелял дав розгорнуті свідчення та докладно розповів про своє затримання: тримання у підвалі, психологічний тиск і погрози. Крім того, виявилося, що окупаційні силовики ще тоді, у вересні 2021-го, відверто йому сказали, що справжньою причиною затримання є участь заступника голови Меджлісу в саміті «Кримської платформи», – йдеться у повідомленні представництва.

У відомстві також нагадали, що перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял був єдиним представником кримськотатарського народу, який живе в анексованому Росією Криму, який відкрито взяв участь у київському саміті. Його було затримано практично відразу після повернення до Криму.

Фото: Кримська солідарність