Меню

Найбільша перемога для кримських татар – шістдесятипроцентна відвідуваність виборів

29 Квітня 2013
Найбільша перемога для кримських татар – шістдесятипроцентна відвідуваність виборів

29 квітня 2013 року Голова Центральної Виборчої Комісії з виборів делегатів Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв, Секретар ЦВК Алім Зейтуллаєв і міжнародний спостерігач від організації Commitee For Open Demokracy Брайен Меффорд провели брифінг за участю представників ЗМІ.

Заїр Смедляєв розповів про те, як почалися вибори, які були порушення і озвучив попередні підсумки голосування в Бахчисарайському, Красногвардійському і Чорноморському регіонах.

«На виборах в Бахчисарайському регіоні взяли участь 8871 виборців із 15508 осіб, що склало 57,2%, – сказав Голова ЦВК. – У Красногвардійському – з 12676 жителів проголосували 7431 або 59%, а в Чорноморському регіоні з 3 444 чоловік проголосувало більше 2 000 чоловік, що склало 68% ».

Заїр Смедляєв зазначив, що за проміжними підсумками, загалом по трьох регіонах, серед організацій і партій лідируюче місце займає виборчий блок «Міллі Хак’», який набрав 12968 голосів, друге місце займає молодіжна громадська організація «Яшлар Шураси», яка набрала 1183 голоси, на третьому місці з 825 голосами йде «Інкішаф».

“Всіх цікавлять результати на 2-му виборчому мажоритарному окрузі (м. Бахчисарай), де в загальному по округу проголосувало 1561 осіб. Перше місце, набравши 1117 голосів, посів Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, друге – Мустафа Мустафаєв з 840 голосами» , – пояснив глава ЦВК з виборів делегатів Курултаю.

Заїр Смедляєв заявив, що зараз Центральна виборча комісія розпочинає прийом скарг, але на даний момент, жодної не надходило. За його словами, у разі, якщо скарги надійдуть, то ЦВК розгляне їх на протязі 3-х днів.

Також глава ЦВК повідомив, що всі проблеми, які виникали на виборах, пов’язані з недоліками фінансування та браком часу, щоб підготувати повністю в інформаційному плані членів комісій.

Міжнародний спостерігач за виборами делегатів Курултаю, директор Комітету відкритої демократії (Commitee For Open Demokracy) Брайен Меффорд підкреслив, що йому було дуже приємно бути присутнім на кримськотатарських виборах.

“Ми дуже раді допомогти провести вам вибори делегатів. Найбільша перемога для кримських татар – шістдесятипроцентна відвідуваність виборів, – заявив Меффорд. – Я задоволений тим, що спостерігав на виборчих дільницях, які відвідав разом зі своєю делегацією. І ми збираємося підготувати і передати в ЦВК з виборів делегатів Курултаю рекомендації для поліпшення організації виборів в наступних регіонах, а за підсумком виборів буде дана загальна оцінка виборів”.

Наприкінці брифінгу Заїр Смедляєв сказав, що кримські татари мають обирати найдостойніших представників у Курултай, а хто займе перше чи друге місце не має значення.

Також він зазначив, що в ЦВК ще не надходили факти про фальсифікацію з боку членів комісій. «Як тільки вони надійдуть – ми їх розглянемо».