Меню

Національній школі в Старому Криму – 15 років

27 Вересня 2011
Національній школі в Старому Криму – 15 років

На початку 90-х, коли ледве розпочинався процес відродження національної освіти, в кримськотатарській школі в м. Старий Крим навчалося всього 17 учнів. У 1996 році, перш ніж відкрити першу національну школу в Іслямтерекському районі, довелося подолати чимало труднощів, треба було доводити, відстоювати право на навчання рідною мовою. Перші уроки пройшли без дошки, парт, підручників, але батьки не забрали своїх дітей з цієї школи і не віддали їх у російськомовні школи.

У цьому величезна заслуга місцевого меджлісу і голови в ті роки Ібраїма Байні. Саме він чітко контролював ситуацію, приділяв проблемі національної школи особливу увагу. У цій справі його підтримали і продовжують надавати велику допомогу до цього дня місцеві активісти Ебазер Еміраджиєв, Шевкет Асанов, Куртсеіт Сейтаблаєв, Мустафа Тороз, Айше Аблязова, Ліля Мустафаєва, голова релігійної громади Расим бей Садреддінов.

Асоціація кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі» та її голова Сафуре Каджаметова, яка тільки починала тоді свою діяльність, стали для школи надійною і міцною опорою. У 1998 році школа вперше була оснащена всім необхідним для навчального процесу. На заклик вчителів SOS відгукнувся заступник голови Держкомнацу Юрій Білуха, за сприяння якого школа була відремонтована, в класах з’явилися нові парти, навчальні посібники.

У 2010 році працівники освіти під керівництвом Меджлісу спільно з Товариством “Aльраід” зміцнили матеріально-технічну базу школи, зробили в школі євроремонт. Всю роботу профінансував Ісламський банк розвитку. А чотири роки до цього школа була відремонтована на кошти, виділені ТІКА.

За 15 років школу закінчили понад 500 випускників. Таким чином, школа внесла свою лепту в підготовку національних кадрів. Випускники школи стали лікарями, режисерами, вчителями.

“Сьогодні під керівництвом 43 вчителів різних предметів 363 учня навчаються на денному відділенні, 19 учнів здобувають освіту у вечірній час. Крім вчителів у школі працюють кухарі, медики, охоронці, – каже директор школи Айше Чабанова. Айше оджа висловила щиру подяку насамперед батькам, які повірили в майбутнє школи, також подякувала за увагу та допомогу школі Меджліс кримськотатарського народу, Асоціацію «Мааріфчі», місцеву громадськість. Величезний внесок у розвиток школи зробили і міжнародні організації. Сподіваємося, що надалі з їх допомогою у дворі школи буде побудований і дитячий садок , – сказала директор школи.

П’ятнадцять років – це той вік, коли скоро настане зрілість. А для школи це період становлення, зміцнення своїх позицій, говорилося в численних привітаннях на адресу школи.

Депутати парламенту АРК, члени Меджлісу Рефат Чубаров і Сафуре Каджаметова прийшли на свято не з порожніми руками – вручили необхідні книги, технічні приналежності. А також урочисто вручили директору школи Айше Чабановій подяку від імені голови Меджлісу Мустафи Джемілєва. На урочистості з нагоди 15-річчя з привітаннями виступили співробітники районної Ради, місцевої влади, представники громадськості.

Не залишилися в боргу і учні школи, що підготували чудовий концерт. Школа стала другою рідною домівкою для випускників школи – Леніє Умерової, Шахсне Дегірменджи, Асана Ісмаїлова. Саме школа прищепила в них любов до рідної мови, історії та культури свого народу.