Меню

На думку глави Меджлісу М. Джемілєва, період перебування Василя Джарти на чолі РМ АРК безумовно не залишиться безслідним

17 Серпня 2011
На думку глави Меджлісу М. Джемілєва, період перебування Василя Джарти на чолі РМ АРК безумовно не залишиться безслідним

На думку глави Меджлісу кримськотатарського народу М. Джемілєва, період перебування Василя Джарти на чолі РМ АРК безумовно не залишиться безслідним. «Він був неординарною і яскравою фігурою, вольовою людиною. З багатьма його рішеннями можна було не погоджуватися, але він керувався своїми принципами, в нього були якості, яких, на жаль, сьогодні позбавлені багато політичних лідерів нинішньої України – це мужність, принциповість і вміння приймати рішення незалежно від кон’юктури, як скажімо було в питанні з Соборною мечеттю, – сказав у коментарях журналістам М. Джемілєв, перебуваючи в РМ АРК під час вираження співчуття у зв’язку зі смертю глави кримського уряду. Він (Джарти) прекрасно знав, який буде гавкіт з боку шовіністичної преси, з боку всякого зброду, який хоче в Криму міжнаціональної ворожнечі, і тим не менш, він прийняв рішення щодо центральної мечеті ».

Голова Меджлісу зазначив, що були й рішення, з якими ми (Меджліс) були не згодні, але Джарти досить конструктивно, наприклад, почав вести діалог щодо вирішення земельних проблем і вже були помітні якісь конкретні кроки виходу з цього глухого кута. «Як далі буде розвиватися ситуація, я поки не уявляю», – уточнив М. Джемілєв.

Відповідаючи на питання про можливі призначення на посаду глави кримського уряду, М. Джемілєв повідомив, що якщо Київ хоче залишити тут (у Криму) «макіївський десант», то кого-небудь з цієї команди, можливо, кандидатуру Павла Бурлакова. «А якщо керуватися іншими міркуваннями, не обов’язково привозити з-за меж Криму, адже і тут досить багато фахівців, які могли б справитися з повноваженнями глави уряду Криму», – сказав він.

На думку М. Джемілєва, озвучені в ЗМІ ймовірні кандидатури на посаду кримського прем’єра, наприклад Анатолія Присяжнюка, навряд чи погодяться поміняти Київську область на Крим, але якщо скаже Янукович … «А самим нерозумним було б рішення надіслати сюди А. Могильова, – вважає М. Джемілєв. Це було б схоже на провокацію. Ця людина (Могильов), накоїла стільки всього негативного в Криму і наговорила гидот в пресі не тільки проти кримських татар, а й усіх депортованих народів, і ставити його на чолі уряду було б вкрай нерозумним».