Меню

Мустафа Джемілєв: «Запланований в квітні-травні 2013 року звіт незалежних експертів ОБСЄ щодо ситуації в Криму та становищі кримськотатарського народу не тільки дасть об’єктивну картину, але і допоможе виробленню учасниками майбутнього Міжнародного ф

24 Січня 2013
Мустафа Джемілєв: «Запланований в квітні-травні 2013 року звіт незалежних експертів ОБСЄ щодо ситуації в Криму та становищі кримськотатарського народу не тільки дасть об’єктивну картину, але і допоможе виробленню учасниками майбутнього Міжнародного ф

24 січня 2013 року відбулася зустріч Голови Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва зі старшим радником Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин Олександром Вінніковим та радником з юридичних питань Вінсентом де Графом.

У зустрічі, що проходила в офісі Меджлісу кримськотатарського народу, взяли участь перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров, керівник відділу зовнішніх зв’язків Алі Хамзін і керівник Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв.

В ході зустрічі обговорювалися питання, пов’язані з завершальним етапом підготовки експертних досліджень з широкого кола питань, що будуть пропонуватися для розгляду учасниками Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

«В результаті масштабної і ретельної роботи групи кваліфікованих і незалежних експертів на чолі з Ендрю Вільсоном, організованої офісом Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин, напрацьовано конкретні рекомендації ОБСЄ для учасників майбутнього Форуму», – повідомили радники Верховного комісара ОБСЄ.

Як повідомили Олександр Вінніков і Вінсент де Граф, узагальнені доповідь і рекомендації, після їх попередньої апробації в квітні 2013 року з дипломатичним корпусом, акредитованим в Україні, і офіційної презентації в Києві в травні на початку червня 2013 року, будуть опубліковані окремими виданнями англійською, українською та російською мовами, а також розміщені на сайті ОБСЄ.

Продовжуючи бесіду, учасники зустрічі обговорили суспільно-політичну ситуацію в Криму, обмінялися думками відносно ряду резонансних подій останнього часу.

Так, радників Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин цікавили результати розслідування правоохоронними органами бандитського нападу на охоронця території будівництва Джума Джамі (Соборної мечеті) і погрому, організованого політичною партією «Русское единство» в сел . Молодіжне, що відбулися в ніч з 30 листопада на 1 грудня 2012 року та скандальної виставки в честь Сталіна, проведеної в Сімферополі 21 грудня 2012 року.

На завершення зустрічі голова Меджлісу Мустафа Джемілєв подякував співробітникам офісу Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин за настільки послідовну і системну роботу в питанні підготовки до Міжнародного Форуму. Він підкреслив, що запланований в квітні-травні 2013 року звіт незалежних експертів ОБСЄ щодо ситуації в Криму та становищі кримськотатарського народу не тільки дасть об’єктивну картину, але і допоможе виробленню учасниками майбутнього Міжнародного форуму конкретних дій, спрямованих на відновлення прав кримськотатарського народу.