Меню

Мустафа Джемілєв: Влада взяла курс на те, щоб всіх близьких до Меджлісу людей, яких не так багато залишилося в структурах влади, відстороняти, і набирати «могильовських» татар

20 Лютого 2013
Мустафа Джемілєв: Влада взяла курс на те, щоб всіх близьких до Меджлісу людей, яких не так багато залишилося в структурах влади, відстороняти, і набирати «могильовських» татар

20 лютого 2013 року на пленарному засіданні шостої сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим шостого скликання було розглянуто питання про звільнення з посади голови Постійної комісії ВР АРК з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян Ремзі Ільясова і призначення на цю посаду Енвера Абдураїмова.

До початку процедури голосування, глава фракції «Курултай-Рух» у ВР АРК Рефат Чубаров виступив проти включення даного питання до порядку сесії і в цілому проти даного призначення. За його словами, рішенням фракції «Курултай-Рух», яке було ухвалено напередодні засідання, депутата, який займе місце Ремзі Ільясова, виключать з фракції.

Крім того, Чубаров зажадав прибрати з документів, які стосуються призначення Абдураїмова, формулювання про те, що він був делегований фракцією «Курултай-Рух».

«Ми не делегували Енвера Абдураїмова. Ви обійшли нашу фракцію «Курултай-Рух» і висунули його за власним рішенням. Тому приберіть з документів формулювання «проведені консультації». Ніяких консультацій не було. Давайте брехню з цього приміщення починати виводити», – сказав Чубаров, виступаючи з трибуни ВР АРК.

Кримські парламентарії не врахували зауваження Рефата Чубарова і не голосували за внесення запропонованих ним змін до документів.

З вимогою врахувати позицію фракції «Курултай-Рух» виступила і депутат фракції «Курултай-Рух» Сафуре Каджаметова, яка підкреслила, що у фракції також є і інші депутати, крім Енвера Абдураїмова.

«Я ніколи не знала, що Енвер Абдураїмов так прагне допомогти своєму народу, саме зайнявши цей пост. Ніколи він в цій сфері не працював, призначте іншого, а не його», – заявила Каджаметова.

У свою чергу, депутат ВР АРК Енвер Абдураїмов, вийшовши до трибуни, зазначив, що готовий взяти на себе «цей тягар відповідальності» і заявив, що Ремзі Ільясов в період своєї роботи нібито неефективно виконував свої обов’язки. Абдураїмов не зміг професійно аргументувати свої доводи щодо роботи комісії під головуванням Ремзі Ільясова, лише заявив, що особисто він (Абдураїмов) прийшов до ВР АРК займатися не політикою. «Сьогодні я готовий працювати і з Радміном, і з правлячою партією і з усіма механізмами влади, які сьогодні існують в Криму заради проблеми депортованих», – сказав Абдураїмов.

У підсумку, за звільнення Ремзі Ільясова з посади голови постійної комісії ВР АРК проголосували 66 з 79 депутатів. Після чого, депутати затвердили нового главу комісії Енвера Абдураїмова. За таке рішення проголосували 68 з 80 депутатів.

Коли голосування відбулося, глава депутатської фракції «Курултай-Рух» у ВР АРК Рефат Чубаров сказав, що з цього моменту Абдураїмов виключений зі складу фракції «Курултай Рух».

Глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, який в даний момент знаходиться в Києві на сесії Верховної Ради України, прокоментував нове призначення у ВР АРК, зазначивши, що влада взяла курс на те, щоб всіх близьких до Меджлісу людей, яких не так багато залишилося в структурах влади, відстороняти, і набирати в структури влади «могильовських» татар.

Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв також підтвердив, що найближчим часом у Криму відбудеться позачергова сесія Курултаю кримськотатарського народу, де буде озвучена офіційна позиція кримськотатарського народу щодо суспільно-політичної ситуації в Криму і Україні.