Меню

Мустафа Джемілєв: Безперечно, що в рішенні суду по Тимошенко політична складова домінує

11 Жовтня 2011
Мустафа Джемілєв: Безперечно, що в рішенні суду по Тимошенко політична складова домінує

На думку Голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, Юлія Тимошенко, діяла в межах тих повноважень, які їй давала Конституція України. Про це Джемілєв повідомив в інтерв’ю українській службі радіо Свобода в Празі, коментуючи обвинувальний вирок колишньому українському прем’єру Юлії Тимошенко.

Неприємний сюрприз, я вам скажу, тому що я сподівався, що рішення буде трішки розумніше. Мене тут хвилює ось що: ми не ідеалізуємо Юлію Тимошенко. Хоча на президентських виборах ми її підтримали, нам вона видалась більш демократичною, більше орієнтованою на Європу, порівняно, скажімо, з Партією регіонів, із Януковичем. Я думаю, що під час роботи Прем’єр-міністром Юлія Тимошенко, напевне, здійснила якісь не зовсім правильні вчинки. Але вона діяла в межах тих повноважень, які їй дає Конституція. Стверджують, що вона, нібито заподіяла шкоду інтересам України газовою угодою. Можливо, слід було вести переговори інакше, можливо, там можна було виторгувати інші умови, але відправляти за це до в’язниці?

Наприклад, на мій погляд Харківські угоди про продовження перебування російського флоту ще на 20 років, можливо, наносить вдесятеро більшу шкоду інтересам України. Я так вважаю. І якщо прийде інша влада, то Януковича треба буде відправити за ґрати? Абсурд.

В той же час, М. Джемілєв упевнений в тому, що остаточна крапка ще не поставлена. «Дуже велика ймовірність, що Апеляційний суд поправить Печерський районний суд міста Києва. Принаймні, це дозволило б врахувати всі позиції сторін судового процесу – як обвинувачення, так і захисту, і гідно вийти із ситуації нашій країні та її керівництву ».

З 9 по 12 жовтня 2011 року глава Меджлісу перебуває у Празі, куди запрошений для участі в XV Міжнародній конференції «Форум 2000».