Меню

Мустафа Джемілєв назвав кількість загиблих кримських татар в армії рф

20 Травня 2024
Мустафа Джемілєв назвав кількість загиблих кримських татар в армії рф

Щонайменше 41 кримський татарин загинув на війні з Україною, воюючи в лавах російської армії, заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв в інтерв’ю Крим.Реалії.

«На сьогоднішній день ми отримали інформацію лише про 41 труп з-поміж кримських татар, які повернулися в мішках. З них 22 особи – це ув’язнені за побутовими статтями, яких забрали до армії під загрозою, що дадуть нові терміни», – розповів Джемілєв.

За його словами, лише шість осіб вступили до лав ЗС РФ добровільно.

«І решта загиблих – ті, кому не вдалося уникнути (мобілізації – КР). Але це не означає, що цим цифри обмежуються. Тому що дуже багато зниклих безвісти. Але за офіційними російськими даними, з моменту так званої «спецоперації» повернулися до Криму в мішках десь 786 осіб (трупів). Ось така ситуація», – повідомив Джемілєв.

Він наголосив, що завдання сил РФ – «очистити Крим», щоб знищити протестний потенціал. 

«Але я маю сказати, що вони крізь пальці дивилися на те, що кримські татари тікали, залишали Крим. Оце саме те, що їм треба було. Хоча ми у своїх зверненнях звідси до своїх співвітчизників не закликали їх залишати Крим», – зауважив народний депутат.