Меню

Муфтій Криму просить призупинити процес установки поклонного хреста у м. Феодосія

03 Вересня 2011
Муфтій Криму просить призупинити процес установки поклонного хреста у м. Феодосія

Як стало відомо, Рада міністрів АР Крим прийняла рішення про виділення ділянки землі у постійне користування в м. Феодосія під установку православного поклонного хреста. Зазначена земельна ділянка виділена в Феодосії в районі автомобільної дороги Джанкой-Керч.

У зв’язку з вищевказаним рішенням Радміну Криму, Муфтій Духовного управління Мусульман Криму hаджі Еміралі Аблаєв направив на адресу мера м. Феодосія Олександру Бартенєву звернення, яким повідомляє, що дане виділення землі під культовий символ не було погоджено з Духовним управлінням. «Зазначеним рішенням РМ АРК порушено п.3 постанови Ради міністрів Автономної Республіки Крим від 13 лютого 2001 року № 33 «Про деякі заходи щодо стабілізації міжконфесійних відносин в Автономній Республіці Крим», в якому вказано на необхідність узгодження з міжконфесійною радою Криму установки об’єктів культового призначення», – йдеться у зверненні Муфтія Криму.

Також Муфтій Криму Е. Аблаєв зазначає, що як стало відомо, згоду на установку даного культового об’єкту дав голова місцевої релігійної мусульманської громади «Кефе», однак, питання узгодження розміщення та встановлення об’єктів культового призначення не відноситься до компетенції будь-якої окремо взятої мусульманської громади, а відноситься безпосередньо до Духовного Управління Мусульман Криму.

«Вважаємо, що одностороннє рішення даного питання неприпустимо і необхідний діалог з представниками інших релігійних конфесій, в тому числі і мусульманських», – переконаний Муфтій Криму hаджі Еміралі Аблаєв.

У своєму зверненні до міського голови Феодосії, Муфтій Криму просить призупинити оформлення землевпорядної та іншої документації з розміщення та встановлення культового об’єкту – поклонного хреста на земельній ділянці в Феодосії в районі автомобільної дороги Джанкой-Керч, а також вжити заходів до додаткового вивчення та узгодження даного питання з Духовним управління мусульман Криму.