Меню

Місяць етапу: перебування політвʼязня Бектемірова невідоме

14 Листопада 2023
Місяць етапу: перебування політвʼязня Бектемірова невідоме

Засудженого на 11 років позбавлення волі Вадима Бектемірова етапували з в’язниці міста Єльця в Липецькій області до іншої колонії. Сім’я не може знайти політвʼязня більше місяця та не отримує про нього жодних новин.

Про це “Кримській солідарності” повідомила Лемара Бектемірова.

Зазначається, що 21 вересня його співкамерник Владлен Абдулкадиров повідомив із тюремного зв’язку “Зонателеком”, що Вадима Бектемірова етапували до іншої колонії. Офіційно сім’ї про це нічого не повідомили. Лемара Бектемірова написала листа, адресованого ФСВП Росії, щоб з’ясувати нову адресу перебування чоловіка в ув’язненні.

Федеральна служба виконання покарань РФ відповіла рідним, що “не веде централізованих персональних обліків осіб, які відбувають (відбували) покарання в місцях позбавлення волі, та осіб, які утримувалися в слідчих ізоляторах”.

“На сьогодні жодних новин я не знаю. Я написала вже не один електронний лист у безліч виправних колоній суворого режиму по Росії, сподіваючись, що сама якось знайду його, але деякі колонії не відповідають, десь не працюють електронні листи, в інших пишуть, що такий не значиться”, — розповіла дружина Бектемірова.

UPD. Адвокат Еміль Курбедінов повідомив Суспільному Крим, що Вадим Бектеміров вже більше місяця перебуває на етапі, але точних даних, куди його етапують в правозахисників немає. 

“Був один офіційний дзвінок Вадима про те, що, ймовірно, його етапують у місто Санкт-Петербург. Після цього він не виходив на зв’язок”, — зазначив адвокат.

За словами Курбедінова, підстави для етапу політвʼязня не були представлені стороні захисту.

“Це кричущий випадок, коли людина просто зникає. Навіть після вироку нашим політв’язням не дають, скажімо, спокійного життя”, — наголосив адвокат.