Меню

Міністерство культури Республіки Туреччини передало до фонду Кримськотатарської бібліотеки ім. І. Гаспринського першу частину турецьких видань

01 Березня 2013
Міністерство культури Республіки Туреччини передало до фонду Кримськотатарської бібліотеки ім. І. Гаспринського першу частину турецьких видань

1 березня 2013 року Крим відвідав аташе з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні Берат Йилдиз. Його візит відбувся в рамках раніше досягнутої домовленості Міністра культури Республіки Туреччина Ертугрул Гюная з главою Меджлісу Мустафою Джемілєвим щодо наміру турецького міністра передати до фонду єдиної в світі Кримськотатарської бібліотеки різні видання, що стосуються тюркського світу.

За словами Берата Йилдиза, до першої частини подарованих книг увійшли художні твори турецькою мовою, а також переведені російською і українською мовами, публіцистика, література про живопис і мистецтво, ряд творів Дженгіза Дагджи і Орхана Памука.

«Найближчим часом ми маємо намір знову поповнити фонд бібліотеки, у тому числі і книгами на електронних носіях», – сказав аташе з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні, додавши, що для нього також є честю передати літературу зі свого особистого фонду до кримськотатарської бібліотеки ім. І. Гаспринського.

Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв подякував турецькому уряду за надану підтримку, відзначивши, що Республіка Туреччина вже давно бере активну участь у формуванні фонду документів Кримськотатарської бібліотеки.

Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв також нагадав аташе з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні Берату Йилдизу, що міністр культури Республіки Туреччина Ертугрул Гюнай в ході свого робочого візиту 4 жовтня 2012 року до Криму, запевнив керівництво Меджлісу і бібліотеки в підтримці турецьким урядом будівництва нового корпусу для Кримськотатарської бібліотеки ім. І. Гаспринського, передбаченого для читального залу, конференц-залу та сховища.

У свою чергу Б. Йилдиз повідомив, що інформує Міністерство культури Республіки Туреччина про те, що керівництво бібліотеки завершило підготовку всіх необхідних документів для початку фінансування будівництва нового корпусу і можна приступати до практичних кроків.

В урочистій церемонії передачі книг також взяли участь Міністр культури АРК Олена Плакида, радник голови Меджлісу з питань Туреччини Ісмет Юксель, кримськотатарські поети і письменники, представники кримськотатарської громадськості.

Зі свого боку директор Кримської республіканської установи «Кримськотатарська бібліотека ім. І. Гаспринського» Гульнара Ягьяєва і всі співробітники бібліотеки подякували аташе з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні Берату Йилдизу за подарунки, підкресливши, що передані книги займуть гідне місце в фонді установи.