Меню

Меджліс проведе акцію до Дня корінних народів

02 Серпня 2023
Меджліс проведе акцію до Дня корінних народів

Фото: Укрінформ

Запрошуємо всіх небайдужих співгромадян взяти участь у заході, присвяченому Міжнародному дню корінних народів світу, який відбудеться 6 серпня у Києві.

Міжнародний день корінних народів світу (International Day of the World’s Indigenous People), що відзначається щорічно 9 серпня, встановлено в 1994 Генеральною Асамблеєю ООН.

Встановленням Міжнародного дня корінних народів  людство віддає  належне багатству культур корінних народів та особливому внеску, який вони вносять у сім’ю народів світу. Одночасно цей день нагадує  про величезні труднощі, з якими стикаються багато корінних народів — від неприпустимих масштабів бідності та захворюваності до позбавлення майна, дискримінації та відмови в основоположних правах людини.

1 липня 2021 Верховна Рада України ухвалила закон «Про корінні народи України», відповідно до якого, корінними народами України є кримські татари, караїми, кримчаки. Всевишній так розпорядився, що всі корінні народи України сформувалися на території Кримського півострову.

Учасники акції 6 липня 2023 року зможуть приєднатися до розфарбовування величезного кримськотатарського прапору на пологих бетонних плитах набережної Оболоні, а потім скуштувати смачний кримськотатарський плов від мобільної кухні проекту «Годуємо Україну. Смак Українського Криму».

Місце проведення заходу: парковка по вул. Оболонська Набережна, м.Київ.

Початок заходу: 06 серпня 2023 року  о 10:00.

Організатори: Меджліс кримськотатарського народу спільно з Духовним Управлінням Мусульман АР Крим за підтримки Фонду Національного Добробуту Криму та Благодійного Фонду EVKAF UKRAINE.

Увага! Якщо під час проведення акції відбудеться повітряна тривога, вказуємо адреси укриттів:

• вул. Прирічна, 9

• вул. Прирічна, 3

• просп. Івасюка, 20А