Меню

Ліга кримськотатарських жінок провела звітно-виборну конференцію

28 Листопада 2011
Ліга кримськотатарських жінок провела звітно-виборну конференцію

28 листопада 2011 року в конференц-залі сімферопольського готелю «Мараканд» пройшла звітно-виборна конференція кримськотатарської громадської організації «Ліга кримськотатарських жінок».

Ліга кримськотатарських жінок, заснована в березні 1994 року на Всекримській конференції, ось вже протягом 15 років веде свою активну діяльність у Криму. Головою Ліги є Сафінар-ханим Джемілєва.

«Головною метою нашої організації є захист прав жінок і дітей, – сказала Голова Ліги кримськотатарських жінок С. Джемілєва. Сьогодні наші представництва відкриті в 15 районах і містах Криму».

За словами С. Джемілєвої, очолювана нею організація веде роботу в соціальній, культурній, правовій та міжнародній сферах.
«Лізі майже відразу після створення вдалося встановити зв’язки з представниками кримськотатарської діаспори, які проживають за межами Батьківщини, відкрити відділення Ліги в Туреччині, США і Румунії», – розповіли члени правління Ліги.

Крім того, Сафінар Джемілєва підкреслила, що Ліга кримськотатарських жінок увійшла в Конфедерацію тюркських жінок з дня її утворення, активно беручи участь у форумах і з’їздах Конфедерації.

Привітати учасників конференції зі звітно-виборною конференцією, яка передбачає переобрання членів Правління організації, прийняття низки офіційних документів та проведення культурної програми, прийшли заступник Голови Меджлісу, голова Постійної комісії ВР АРК з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян Ремзі Ільясов, заступник Постійного представника Президента України в АРК Ібраїм Мамутов, заступник Муфтія Криму Айдер Ісмаїлов, генеральний директор БО «ФОНД «КРИМ»Різа Шевкієв, член Меджлісу Сулейман Абмеджитов, директор гуманітарного проекту міжнародної організації допомоги та розвитку «İRD» Тетяна Жабенко, представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту АРК та багато інших.

На початку конференції увазі делегатів і гостей був представлений авторський фільм про багаторічну діяльність Ліги кримськотатарських жінок. За 15 років свого існування організація успішно реалізувала різні проекти, що стосуються захисту прав жінок і дітей. Зокрема, здійснюється співпраця з Фондом Сороса, в рамках співпраці з Держдепартаментом США щодо гуманітарної допомоги. Велика кількість людей і організацій отримали допомогу у вигляді продуктів харчування та одягу. Завдяки діяльності кримськотатарської громадської організації понад 20 дітей-сирот знайшли свої нові сім’ї. Ліга кримськотатарських жінок постійно піднімає проблему покинутих дітей.

«Наша організація веде банк даних стосовно дітей з малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, дітей з обмеженими можливостями, яким Ліга надає всебічну допомогу, а також проводить ряд заходів», – розповіли члени Ліги кримськотатарських жінок.

Спільно з Меджлісом кримськотатарського народу Ліга щорічно проводить «Головну кримськотатарську ялинку» для дітей у різних регіонах Криму. Більш того, завдяки трепетному відношенню до юних талантів, Ліга кримськотатарських жінок організувала численні поїздки маленьких артистів у Туреччину, Румунію, Болгарію, Польщу, Об’єднані Арабські Емірати.

Різнобічна активність кримськотатарської жіночої організації включає й підтримку видавничої діяльності.
Ліга кримськотатарських жінок взяла участь у виданні книги «Вірні дочки Криму» про життя відомих кримськотатарських жінок і жіночого журналу «Арзи».

За підсумками голосування делегатів звітно-виборної конференції, Головою Ліги кримськотатарських жінок була переобрана Сафінар Джемілєва, її заступником – Еміне Бекірова, а також обрані керівники таких відділень: соціального, культурного, юридичного та у зв’язках з громадськістю. Крім того, переобрано склад Ревізійної комісії Ліги.

Під час звітно-виборної конференції делегати одноголосно проголосували про присвоєння Лізі кримськотатарських жінок імені Шефіки Гаспринської – головного редактора першого в тюркському світі жіночого журналу «Алем-і-Нісван» («Світ жінки»), дочки видатного просвітителя Ісмаїла Гаспринського.

Крім того, члени жіночої організації та директор видавництва «Тезис» Едіє Муслімова представили увазі громадськості перший номер яскравого дитячого журналу «Арманчик» кримськотатарською мовою, виданого за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу і особистій участі Мустафи Джемілєва.

Делегати звітно-виборної конференції кримськотатарської жіночої організації також прийняли заяву, в якій засудили провокаційні дії ряду маргінальних осіб з числа співвітчизників і виступили проти проведення зборищ, що відбулися, зокрема, 21 листопада 2011 року біля будівлі Кримськотатарського театру в Сімферополі.

«Упевнені, що всі загальнонаціональні проблеми необхідно вирішувати на базі платформи – Курултаю кримськотатарського народу», – йдеться в заяві учасників звітно-виборної конференції Ліги кримськотатарських жінок.

Автори заяви, звертаючись до кримськотатарського народу, закликали засудити деструктивні дії провокаторів і прийняти громадські заходи, спрямовані на забезпечення подальшої єдності і згуртованості кримських татар.