Меню

КримSOS про «універсальну» статтю для переслідування кримських татар

04 Серпня 2022
КримSOS про «універсальну» статтю для переслідування кримських татар

Російська окупаційна влада використовує справу батальйона імені Номана Челебіджіхана як «універсальну» статтю для переслідування нелояльних кримських татар. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко повідомив у коментарі QIRIM.News

– Звинувачуючи на причетність до батальйону імені Номана Челебіджіхана може охопити значне ширші категорії кримських татар. У випадку з батальйоном значно менше треба доказової бази, – розповів Євгеній Ярошенко. 

У порівнянні зі справами про причетність до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», які найлегше сфабрикувати стосовно практикуючих мусульман, під переслідування за нібито участь у кримськотатарському батальйоні може потрапити практично кожен кримський татарин.

-Тобто не обов’язково підкидувати релігійну літературу, не обов’язково проводити прослухування в мечетях на політичні чи релігійні теми. Достатньо просто виявити кримського татарина, який демонструє нелояльність. В нинішніх умовах повномасштабної війни легко виправдати його арешт нібито через міркування безпеки держави-окупанта, – додав аналітик. 

1 червня 2022 року, верховний суд рф визнав «Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджіхана» терористичною організацією. З початку повномасштабного вторгнення російська окупаційна  влада заарештувала мінімум 10 людей за звинуваченнями у нібито участі в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана.